Dobór odpowiedniego obuwia do rajstop

Rajstopy są nieodłączną częścią kobiecej garderoby. Niektóre panie zakładają je każdego dnia, uwielbiają bowiem spódnice i sukienki. Dla innych zaś noszenie tego rodzaju odzieży jest prawdziwą katorgą, czasami jednak należy się poświęcić.

Odpowiednie buty do rajstop

Warto wiedzieć zatem, jak dobierać obuwie do rajstop, bo wbrew pozorom, wcale nie jest to aż tak oczywiste.
Istnieją bowiem buty, do których absolutnie nie powinno zakładać się rajstop. Niestety, wiele kobiet o tym zapomina, co w konsekwencji całkowicie niszczy ich styl, a znający się na modzie specjaliści mogą nawet podejrzewać zupełny brak gustu. Otóż, okazuje się, że rajstopy nie pasują to obuwia bez palców, czyli takiego, które przeznaczone jest na cieplejszą porę roku.

Mogą to być zarówno wysokie, szpilki, sandały na koturnie lub korku, delikatne klapki. Z założenia przeznaczone są do noszenia w ciepłym okresie roku, nie powinno się ich zatem łączyć z rajstopami.
Pewnie każdy z nas wielokrotnie widział tak źle dobrany strój. Dobrze ubrana kobieta, z pozoru wszystko wydaje się być na miejscu. Niestety, do cielistych, a co gorsza, do czarnych rajstop założyła zwiewne sandałki. To widok naprawdę komiczny, kiedy rajstopy są widoczne w miejscu, gdzie powinny znajdować się tylko nagie stopy.

Dlaczego panie popełniają stylistyczne błędy?
Najczęściej wynika to ze specyfiki wykonywanego zawodu. Pracujące w biurze lub urzędach kobiety codziennie muszą wyglądać szykowanie i elegancko. Nie ma zatem mowy o paradowaniu w gołych, odsłoniętych nogach i mało stylowych klapkach japonkach. Aby zachować zasady dobrego ubioru, należy zakładać rajstopy bez względu na porę roku, a nawet wysoką temperaturę. Niektóre kobiety pragną sobie jednak trochę ulżyć, owszem, nie rezygnują z zachowawczych rajstop, zakładają do nich jednak bardzo wycięte sandałki.

To poważny błąd stylistyczny. Co więcej, taki strój w ogóle nie nadaje się do pracy w urzędzie czy placówkach państwowych. Odzieżowy dobry smak zakłada, że miejsca publiczne wymagają zachowania odpowiedniego ubioru. Właśnie z tego powodu zaleca się, aby nawet w lecie nosić rajstopy ( koniecznie jasne!) oraz zabudowane, eleganckie buty. Mogą to być zarówno szpilki, jak i delikatne baleriny, ewentualnie mokasyny.

Kiedy następnym razem będziemy zastanawiać się, jakie obuwie wybrać do rajstop, pamiętajmy o tych kilku prostych zasadach. Owszem, wygląd nie jest najważniejszy, nie można jednak zapominać, że jest naszą wizytówką i wiele osób przywiązują do niego dużą wagę.
Trzeba o tym pamiętać zwłaszcza wtedy, kiedy pełnimy ważne stanowiska i musimy się odpowiednio prezentować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *