Dieta dla każdego zwierzaka

hills
hills
Karma weterynaryjna Hills

Niegdyś zwierzęta takie jak psy i koty karmione były przede wszystkim gotowanym jedzeniem i resztkami z obiadów. Choć wielu wydaje się, że nie chorowały, prawda jest nieco inna – często przyzwyczajone do samotnych wędrówek po wsi mogły po prostu mieć problemy zdrowotne, których nie zauważali właściciele. Niemniej, dziś wiemy więcej o żywieniu psów, dlatego też wielu właścicieli wybiera prawidłowo zbilansowane marki karm dla zwierząt. Taką karmą jest karma Hills, która przygotowana została w różnych liniach, stosownie do potrzeb danego psa czy kota.

Generalnie istotną rzeczą w karmieniu zwierząt domowych jest dostosowanie karmy do ich potrzeb. Koty wymagają karmy o innym składzie niż psy – musi ona zawierać więcej mięsa i białka, a także przede wszystkim składniki pochodzenia zwierzęcego, jako że kot jest bezwzględnym mięsożercą. Pies nie ma aż takich wymagań, ale również w jego przypadku białko zwierzęce jest korzystniejsze dla organizmu. Z tego powodu marka Hills oferuje dwie różne linie produktów dla tych dwóch najczęściej spotykanych w Polsce zwierząt domowych. W ten sposób każdy kot i każdy pies dostają taką karmę, która jest dla nich najkorzystniejsza i najlepiej sprawdzi się przy ich zapotrzebowaniu.

Najlepszą dietą codzienną do stosowania u zdrowych psów i kotów jest dieta Hills Science Plan, która przygotowana została w rozróżnieniu wieku oraz potrzeb zwierząt, które nie cierpią na żadne dodatkowe schorzenia. W ten sposób zarówno karmy suche, jak i mokre nadają się do podawania w ramach codziennej diety, a zwierzęta mają zapewniony odpowiedni dopływ substancji odżywczych, które przyswajają z karmy. Nieco inną jest linia specjalistyczna, czyli karmy bytowe Hills przygotowane dla zwierząt cierpiących na rozmaite schorzenia przewlekłe. Mogą to być zarówno choroby związane z niewydolnością trzustki, jak i nerek czy serca. Takie diety mają odpowiedni stosunek substancji odżywczych, który pozwala na zachowanie zdrowia zwierząt chorych. Nowością są karmy weterynaryjne, dostępne wyłącznie u lekarzy weterynarii – te mogą służyć zwierzętom w okresie rekonwalescencji czy przy poważnych schorzeniach, które wymagają diety przypisanej przez weterynarza.

Karmy Hills to zazwyczaj produkty o wysokiej jakości, bez zbędnych dodatków. Podział na różne smaki oraz dostosowanie dla zwierząt dorosłych, młodych i starszych pozwala na dostarczenie do zwierzęcego organizmu odpowiedniej ilości substancji odżywczych oraz mikroelementów, co daje zdrowy wzrost, aktywną dorosłość i brak chorób na starość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *