Pomysły na prezent komunijny dla dziecka.

prezent dla dziecka

Czasy, gdy komunijny prezent dla dziecka składał się z bombonierki i biblii lub elektronicznego zegarka na rękę, już dawno minęły. Dziś pierwsze komunie urosły do rangi wydarzenia niejednokrotnie dorównującego oprawą standardowemu weselu. Nie inaczej jest z prezentami. Współcześnie coraz częściej są to prezenty o wysokiej wartości, na które składa się kilka osób z bliskiej rodziny dziecka lub są to rzeczy kupowane przez zamożnych chrzestnych, babcie, dziadków czy samych rodziców. Jednym słowem prawdziwy wyścig o doścignięcie rosnących potrzeb kolejnego pokolenia dzieci.

Najpopularniejsze prezenty dla dzieci, kupowane właśnie z okazji komunii, to m.in. sprzęt elektroniczny różnego rodzaju – komputery, konsole do gier, telefony komórkowe, a nawet telewizory, sprzęt do jazdy – rowery, motorowery lub nawet quady, a także ekskluzywne zabawki typu zdalnie sterowane helikoptery z kamerą, samoloty itp. Oczywiście osoby przywiązane do tradycji na prezent dla dziecka uczestniczącego w komunii wybiorą piękne wydanie Pisma Świętego czy łańcuszek z medalikiem lub krzyżykiem, jednak i w tym wypadku będzie to spory wydatek, zwłaszcza gdy ma to być biżuteria wykonana ze złota.

Jak widać mało tu miejsca na niedrogie prezenty w granicach 100-200 złotych, ale oczywiście mniej zamożni goście również mogą kupić dziecku coś, co zainteresuje je bardziej od wspomnianego wypasionego sprzętu elektronicznego. Może być to chociażby gra, o której dziecko od dawna marzyło, prosty tablet lub czytnik e-booków, rolki, deskorolka czy hulajnoga, a nawet żywe zwierzątko typu chomik lub świnka morska – kupujemy tylko wtedy, gdy rodzice zgodzą się na tego typu prezent dla dziecka. Naturalnie w przypadku mniejszej kwoty, nasz wybór może być znacznie ograniczony, jednak nawet z takiej sytuacji zawsze można jakoś wybrnąć. Ratunkowym prezentem może być wspomniana biblia, święty obrazek czy innego typu dewocjonalia, które jednoznacznie kojarzą się z tego typu religijnym wydarzeniem. W końcu Pierwsza Komunia Święta to przede wszystkim wydarzenie duchowe, a nie kiermasz prezentów.

Nie będzie najmniejszej niezręczności w tym, jeśli zamiast konkretnego komunijnego prezentu dla dziecka, zdecydujemy się wręczyć mu drobną pamiątkę z kopertą, do której wrzucimy taką kwotę, jaką uznamy za właściwą. Nie warto sugerować się przy tym doświadczeniem znajomych lub opiniami zasłyszanymi w telewizji czy znalezionymi w Internecie. W końcu komunia to nie ślub i warto przywrócić temu wydarzeniu jego pierwotny, przede wszystkim religijny charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *