Rodzaje ręczników papierowych

ręczniki papierowe

Choć zdawać by się mogło, że w kwestii ręczników papierowych wiemy już w zasadzie wszystko, to jednak nic bardziej mylnego. Również ręczniki mogą okazać się zróżnicowane pod kątem budowy i funkcji, a także może nastąpić problem, gdy będziemy chcieli dobrać odpowiednie ręczniki do konkretnych zadań. Dobrze jest więc wiedzieć, gdzie ręczniki mogą się przydawać, jak są zbudowane i jakie warto kupować, aby był to dobry wybór.

Ręczniki papierowe różnią się przede wszystkim ze względu na formę, w jakiej są dostarczane do klienta. Cześć z nich jest nawinięta na rolki, których grubość jest zależna od warstw samego ręcznika oraz opcji, którą oferuje producent. Inne zaś dostępne są w formie płatów czy tzw. listków, dzięki czemu sprawdzają się w innych okolicznościach i mogą stanowić ciekawą alternatywę dla innych środków. Mogą one różnić się również ilością warstw. W większości przypadków ręczniki papierowe mają po prostu jedną warstwę – wtedy opakowania są bardziej ekonomiczne, jednak same ręczniki nie sprawdzą się przy dużym obciążeniu wodą. O wiele trwalsze zdają się być ręczniki dwu- i trzywarstwowe. Czterowarstwowe są rzadko spotykane i raczej nie można liczyć na ich zakup w zwykłym sklepie.

W sprzedaży wyróżnia się trzy rodzaje ręczników papierowych. Najbardziej popularne są ręczniki kuchenne. Te można kupić w zasadzie w każdym większym sklepie, ponieważ są one ogólnodostępne dla klientów detalicznych. Zazwyczaj posiadają kilka warstw, wyróżniają się zdecydowanie większą chłonnością oraz wytrzymałością na ewentualne przedarcia. Mniej popularne są ręczniki łazienkowe, ponieważ zazwyczaj nie stosuje się ich w domach. Pozwalają one na wytarcie rąk z wody po ich umyciu i skorzystaniu z toalety. Ostatnim rodzajem są ręczniki hotelowe, dostępne praktycznie wyłącznie w hurtowniach. Można powiedzieć, że te ręczniki papierowe stanowią typ pośredni miedzy dwoma wcześniejszymi.
Ręczniki wykonane są zwykle również z różnych materiałów. Kuchenne i nawijane na rolkę mają zwykle budowę celulozową, ponieważ muszą być chłonne i wytrzymałe. Inne rodzaje ręczników, które dostępne są zazwyczaj w listkach, są tworzone zwykle z makulatury. Ich produkcja jest o wiele bardziej ekologiczna i pozwala na przetwarzanie wtórne surowców, co jednak w wielu przypadkach odbija się zarówno na wyglądzie ręcznika, jak również jego wytrzymałości oraz chłonności. Z tego powodu, przed wyborem ręczników papierowych, należy dobrze przeanalizować, czego od nich oczekujemy oraz w jakich funkcjach mają się sprawdzić. To pozwoli na wybór odpowiedniego produktu.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *