Zlecenia stałe w kantorach internetowych

Oszczędność czasu i pieniędzy to dwa główne powody, z których decydujemy się skorzystać z usług kantoru internetowego. Dlatego właściciele e-kantorów oferują różne usługi mające na celu jeszcze dodatkowo zwiększyć wygodę wymiany waluty przez internet – ich przykładem mogą być zlecenia stałe i terminowe.

Czym są zlecenia stałe?

Zlecenia stałe to idealne rozwiązanie dla osób regularnie wymieniających walutę, np. spłacających kredyt w euro lub frankach. Na stronie http://strefawalut.pl/faq opisano, na czym polega ich mechanizm. 3 do 7 dni przed zaplanowanym terminem wymiany waluty kantor online informuje nas drogą mailową lub SMSową, jaką kwotę powinniśmy przelać na jego konto. Kwota ta jest o 10-20% wyższa od bieżącego kursu. Jest to zabezpieczenie przed wzrostem kursu. Wysłane środki czekają na zdefiniowany wcześniej dzień wymiany. Przez ten czas kurs może się zmienić, stąd pewien margines bezpieczeństwa, żeby wpłacona kwota wystarczyła na zakup pożądanej ilości waluty. Pozostałe po transakcji złotówki e-kantor albo zwraca na nasze konto, albo przechowuje i odlicza od kolejnej oszacowywanej kwoty, np. miesiąc później.

Formalności związane ze zleceniem stałym

Niektóre kantory internetowe wymagają podpisania specjalnej umowy na zlecenie stałe. Czasami po jej podpisaniu oferują zakup waluty z własnych środków, które my następnie zwracamy kantorowi. Przy takim rozwiązaniu wpłacamy dokładnie określoną kwotę i nie ma konieczności zwrotu nadwyżki pobranej dla zabezpieczenia kursu.

Dla kogo zlecenie stałe?

Zlecenie stałe to rozwiązanie dla osób, które regularnie wymieniają walutę. A zatem np. dla osób spłacających kredyt w obcej walucie albo współpracujących z zagranicznymi kontrahentami. Tak naprawdę jednak z tej usługi może korzystać każdy, kto z jakiegoś powodu chciałby lub potrzebuje regularnie wymieniać walutę.

Korzyści zlecenia stałego

Zlecenia stałe w kantorach internetowych to przede wszystkim wygoda ich użytkowników. Nie muszą pamiętać, aby co miesiąc dokonać wymiany waluty – e-kantor pamięta o tym za nich. Nie muszą również tracić czasu na dokonanie transakcji – realizowana jest ona automatycznie. Co istotne – zazwyczaj usługa ta jest bezpłatna, a zatem nie ponosimy dodatkowych kosztów. Niektóre kantory online, jak np. internetowykantor.pl, oferują wręcz specjalną, niższą marżę dla osób korzystających ze zlecenia stałego.

Zlecenie terminowe

Część kantorów internetowych oferuje również usługę zlecenia terminowego, które przybierać może dwie formy:

1) wymiana w wybranym dniu i godzinie – usługa ta jest szczególnie przydatna dla osób, które z różnych względów nie mogą skorzystać z systemu transakcyjnego wtedy, kiedy chcą dokonać trnsakcji. W ten sposób mogą ją zzlecić z wyprzedzeniem, dowolnego dnia i o dowolnej godzinie

2) wymiana po wskazanym kursie w określonym terminie – usługa ta polega na zdefiniowaniu kursu, po którym chcemy wymienić walutę i okresu ważności zlecenia. Następnie system „śledzi” kursy rynkowe. Gdy kurs waluty odpowiada cenie przez nas zadeklarowanejl, system automatycznie realizuje i rozlicza transakcję po żądanym kursie. Daje to możliwość budowania po korzystnym kursie zapasu na spłatę kredytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *