Księga snów – gdzie znaleźć najlepszą?

Sny wiążą się z naszą podświadomością i często tłumaczymy sobie ich nieraz absurdalne treści zmęczeniem, obejrzanym wcześniej filmem czy obecnym w naszym życiu stresem.

Niektórzy z nas nie przywiązują do nich żadnej wagi traktując je jak pozbawione logiki zlepki naszej wyobraźni. Ci bardziej ciekawscy natomiast zagłębiają się w znaczenia występujących w nich motywów, szukają wyjaśnień dla towarzyszących nam w sennych przygodach emocji. Interpretacji konkretnych snów można znaleźć w wielu źródłach, mniej lub bardziej wiarygodnych. Z pomocą przychodzi nam księga snów. Dzięki zamieszczonym w niej, specjalnie opracowanym zbiorze interpretacji przeróżnych przedmiotów, sytuacji, ludzi pojawiających się w marzeniach sennych możemy z łatwością zaspokoić naszą ciekawość, znajdując odpowiedzi na każde pytanie. Poukładane alfabetycznie symbole często odgrywają kluczową rolę w zrozumieniu kontekstu naszego snu i pomagają odkryć jego metaforyczną stronę. Znajdziemy tam zarówno te pozytywne jak i te bardziej martwiące, napawające nas niepokojem. Te popularne i te rzadko spotykane. Zaskakujący może być fakt, że nawet ignorowany na co dzień przedmiot niesie za sobą niemałe bogactwo znaczeniowe. Dokładnie opisane warianty snów umożliwiają łatwiejsze odniesienie się do tego, co wytworzyła nasza podświadomość i przygotowanie na czekające na nas wydarzenia. Być może dogłębna analiza znaczeń pozwoli nam inaczej spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość i dostrzec oraz wyeliminować popełniane błędy.

Takie przemyślenia zwiększają nasz wpływ na codzienność i naszą przyszłość. Księga snów tworzona jest zazwyczaj na podstawie starożytnych teorii z Egiptu, Grecji, Rzymu, czy średniowiecznej Europy oraz treści proklamowanych przez wielu psychologów zainteresowanych tematyką snów. W oparciu o historyczne opisy tworzone są coraz to nowsze interpretacje poszerzając zasób treściowy księgi. Czasami doświadczając nadzwyczajnego, niezrozumiałego dla nas snu warto sięgnąć po księgę snów i powiększyć zakres możliwych znaczeń oraz zastanowić się nad ich nieraz bardzo trafnym przesłaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *