Odzież dla kobiet – jak ubrać się na każdą okazję

Jak Cię widzą, tak Cię piszą – znane i bardzo prawdziwe stwierdzenie, które szczególnie w życiu zawodowym nabiera dużego znaczenia. W czasie, kiedy wszystko przebiega zadziwiająco szybko, kontakty są stosunkowo płytkie i pobieżne, a wszystko przelicza się na pieniądze – także czas, który poświęca się na realizację kontaktów międzyludzkich, to wygląd nabiera szczególnego znaczenia.

Jak ubierać się w życiu zawodowym

Ta strona naszego życia podlega szczególnym restrykcjom, jeżeli chodzi o ubiór. Oczywiście sposób ubrania powinien zależeć od wykonywanego zawodu. Ciekawostką jest fakt, że im wyżej w drabinie społecznej się człowiek znajduje, tym obowiązują go większe ograniczenia w zakresie ubioru. Szczególną wagę przykłada się do odzieży w przypadku zawodów nastawionych na podtrzymywanie prestiżu marki, produktu czy wizerunku. Mimo wszystkim ograniczeniom, odzież damska stanowi tą dziedzinę przemysłu, która potrafi dostosować się do wszelkiego rodzaju obostrzeń i wymagań. Nawet w przypadku niezwykle restrykcyjnych przepisów firmowych w zakresie odzieży dla kobiet, potrafi ona zaprojektować niezmiernie ciekawe i inspirujące garsonki, sukienki czy garnitury.  Pewne kanony ubioru panują nie tylko w wielkich korporacjach czy biurach prawniczych. Każda branża posiada wytyczne i granice, których w pracy nie powinno się przekraczać.

Ubiór w życiu prywatnym

Na szczęście w życiu prywatnym to my samodzielnie określamy własny kanon stroju odpowiedni do naszego stylu życia. I tak Panią prezes po pracy można spotkać na rowerze w dresie, a nauczycielkę  w drelichu. W tej różnorodności zdecydowanie tkwi urok naszego życia. Możliwość wyboru dla kobiet może być momentem odskoczni od skostniałych i czasem bardzo restrykcyjnych ograniczeń dotyczących damskiej odzieży w pracy.

Różnorodności zdecydowanie sprzyja także współczesna moda. Ten sezon jest szczególnie bogaty i zezwala na śmiałe i zdecydowane korzystanie z różnorodnych stylów i stylizacji. W tym zasadzie trudno jednoznacznie stwierdzić jaka odzież dla kobiet jest obecnie niemodna. Panuje w zasadzie pełna dowolność, ale można wyróżnić kilka dominujących nurtów, które są zdecydowanie widoczne.  Wciąż mocno trzymają się styl vintage oraz styl rockowy. Pierwszy można zdecydowanie polecić kobietom, które preferują bogactwo detali, różnorodność, błyszczenie (dosłowne i w przenośni) w towarzystwie – ten barokowy styl ma wciąż sporą rzeszę zwolenników. Styl rockowy z kolei jest odpowiedni dla kobiet z pazurem – jego lekka drapieżność podkreśla niezależność osobowości i nowoczesność stylistyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *