Jakie ubranka dla noworodka zabrać do szpitala?

Przygotowując się do porodu, warto zadbać o to, aby odpowiednio skompletować najważniejsze przedmioty, które na pewno przydadzą się podczas pierwszych dni życia pociechy. Ważną rolę odgrywają nie tylko kosmetyki pielęgnacyjne, lecz także ubranka, o których w żadnym przypadku nie można zapominać. Każda mama powinna posiadać ich przynajmniej kilka. Chociaż pobyt w szpitalu nie trwa długo, nigdy nie wiadomo, co tak właściwie może przydać się, w związku z czym dobrze jest wziąć ich o kilka sztuk za dużo niż za mało.

Odpowiednio skompletowane ubranka dla noworodka to przede wszystkim takie, które umożliwiają mu cieszenie się komfortem praktycznie w każdej sytuacji – zaraz po kąpieli, przed nią, przed i w czasie snu. Jest kilka elementów, o których nigdy nie można zapominać, gdyż, można powiedzieć, że to właśnie one stanowią podstawę wyposażenia wyprawki przygotowywanej do szpitala. Na pewno powinny znaleźć się w niej śpioszki wykorzystywane, jak sama ich nazwa wskazuje, podczas spania. Są one bardzo wygodne, nie ograniczają ruchów i nie uciskają, jednocześnie gwarantując utrzymywanie odpowiedniej temperatury ciała. Nie można także zapominać o body z krótkim oraz długim rękawem, przy czym tych pierwszych powinno być zdecydowanie więcej. Tego rodzaju ubranka noworodek może bez najmniejszego problemu nosić za dnia. W zależności od temperatury powietrza panującej w sali szpitalnej, można strój uzupełnić kaftanikami bądź sweterkami. Nawet jeżeli poród przypada na miesiące letnie, zawsze należy mieć przy sobie kilka cieplejszych ubrań – nigdy nie wiadomo, co może przydać się.

Warto pamiętać także o tym, że ubranka dla noworodka to również wszelkiego rodzaju elementy stroju, które idealnie przydadzą się podczas transportowania dziecka z szpitala do domu. Bez względu na to, czy dziecko rodzi się zimą czy latem, należy posiadać czapeczkę – cieńszą lub grubszą. Gdy na zewnątrz panuje chłodniejsza temperatura, niezbędne okazują się także rękawiczki, szalik, kombinezon oraz ocieplana kurtka. Mówiąc w skrócie, najlepiej zawsze mieć przy sobie wszystkie elementy stroju najmłodszych, które mogą przydać się podczas danej pory roku.

Nie zawsze wiadomo, jak długo dziecko wraz z mamą będzie musiało pozostawać w szpitalu. Właśnie z tego względu najlepiej wziąć ubranka dla noworodka, które mogą okazać się po prostu zapasowe. Oczywiste jest stwierdzenie, że lepiej jest mieć ich zbyt wiele niż za mało. Z reguły wystarcza pięć par śpioszków, trzy kaftaniki oraz sześć kompletów body. Jeżeli jednak okaże się, że pobyt w szpitalu przedłuża się, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyprać je, stosując w tym celu własne środki piorące bądź te, które bardzo często posiada szpital. Wystarczy poprosić położną o pomoc, aby cieszyć się zdecydowanie większym komfortem podczas pierwszych dni troszczenia się o malucha, które, jak wiadomo, zawsze są najtrudniejsze i do których nie zawsze można całkowicie przygotować się, dbając o każdy szczegół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *