Trzewiki robocze- buty nie tylko dla pracowników

Trzewiki to taki typ obuwia, który gwarantuje zarówno komfort jak i bezpieczeństwo. Ze względu na swój kształt trzewiki chronią kostkę przed skręceniem, a pieta nie przekrzywia się. Nie powinno dziwić zatem, że osobną grupą trzewików są tzw.  trzewiki robocze.  Każdy pracodawca mający na uwadze bezpieczeństwo swoich pracowników, zapewnia im odpowiednie ubranie robocze. W ramach tego ubrania znajdują się też buty. Jest to szczególnie ważne dla osób pracujących na magazynie, a także spawaczy, górników, leśników. Zakup odpowiedniego obuwia wiąże się z sporymi kosztami, jednak jest to tak naprawdę inwestycja. Robocze trzewiki, które są dobrze wykonane mogą służyć kilka lat. Z kolei pracownik, który ma stworzone odpowiednie warunki pracy, jest bardziej wydajny. W zakładach pracy, w których używa się palet czy wózków widłowych, konieczne jest ochronne obuwie, które często ratuje stopę przed trwałym uszkodzeniem. Robocze trzewiki najczęściej wykonane są ze skóry, mają grubą podeszwę i metalowe wzmocnienie na czubku buta (podstawowa ochrona).

Ceny trzewików roboczych wahają się od siedemdziesięciu złotych do trzystu złotych. Niektóre modele takich butów maja też swój zimowy odpowiednik- czyli wyściełane są ciepłym kożuszkiem i posiadają odpowiednie wkładki. Trzewiki robocze można kupić w stacjonarnych, specjalistycznych sklepach z odzieżą roboczą . Warto jednak poszperać w Internecie. Niektóre sklepy, właśnie w sieci zamieszczają specjalne zniżki dla kupujących. Przy hurtowych zamówieniach kupujący może liczyć na konkretne rabaty.  Również oferta serwisów aukcyjnych jest bardzo bogata. Każdy może znaleźć coś dla siebie.

Trzewiki robocze kupują nie tylko pracodawcy z myślą o swoich pracownikach. Buty te są dostępne również w detalu i nie dzieje się tak nie przez przypadek. Osoby wybierające się na dalsze piesze wędrówki lub wyprawę w góry często wolą kupić wygodne trzewiki niż buty trekkingowe. Buty trekkingowe nie zawsze wykonane są z należytą starannością , z najlepszych materiałów- a jeśli już tak jest, to osiągają zawrotne ceny. Natomiast zwykłe robocze trzewiki posiadają często więcej certyfikatów jakości i bezpieczeństwa niż wspomniane wcześniej buty trekkingowie. Jedyną, z pozoru największą wadą trzewików roboczych jest ich waga. Cóż… nie są lekkie. Każdy, kto jednak miał do czynienia z tego typu obuwiem, wie, że jest to problem tylko pozorny. Nawet ciężki but może być bardzo wygodny, pod warunkiem, że jest dobrze wykonany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *