Kupujemy rower stacjonarny – na co zwrócić uwagę?

rowery stacjonarne

Zaletą rowerów stacjonarnych jest fakt, że może na nich jeździć każdy, kto tylko chce poprawić swoją kondycję fizyczną. To urządzenie charakteryzujące się wyjątkową trwałością i solidnością, z którego można korzystać przez cały rok, bez względu na pogodę panującą za oknem. Przy jego udziale powrócimy do dawnej formy fizycznej, jednocześnie poprawiając swoje wyniki. Pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy, a w połączeniu z odpowiednią dietą, wyszczupli sylwetkę. Rowery stacjonarne mają również to do siebie, że poprawiają pracę serca, zwiększając wydolność całego układu krążeniowego, a także rozwijają mięśnie, co ważne – bez obciążania stawów.

Jeśli szukamy urządzenia, które będziemy wykorzystywać w celach rehabilitacyjnych, wówczas bardzo ważnym aspektem jest komfort siedziska. W tym przypadku siła pedałowania czy osiągane wyniki schodzą na dalszy plan. Najważniejsza jest bowiem pozycja lędźwiowa. A zatem, potrzebny będzie model, który zapewni utrzymanie prostych pleców. Rowery stacjonarne utrzymujące ciało w pozycji półleżącej gwarantują utrzymanie odpowiedniej pracy odcinka lędźwiowego, zmniejszają również dolegliwości bólowe. Jeśli jednak szukamy idealnego urządzenia do przeprowadzania treningów cardio, wówczas optymalne będzie poszukanie takiego sprzętu, który zapewni nam pozycję pośrednią (ustawienie pleców i siła pedałowania). W sytuacji, gdy rower stacjonarny ma być wykorzystywany w celach sportowych bądź do wykonywania intensywnego treningu cardio, wówczas siła pedałowania stanowi o najważniejszym elemencie urządzenia.

Rowery stacjonarne charakteryzują się bogatym wyposażeniem. Jednym z nich jest konsola, której zadaniem jest podawanie podstawowych informacji dotyczących treningu. Mowa w tym przypadku o prędkości, czasu ćwiczeń, pokonanej odległości czy liczby spalonych kalorii. Niektóre modele są dodatkowo wyposażone w tętno.

Aby zapewnić sobie komfort jazdy, warto zwrócić uwagę na takie elementy, jak siodełko i kierownica. Idealnie byłoby postawić na model charakteryzujący się regulacją wysokości i nachylenia. Kolejnym aspektem są pedały z paskami, które umożliwiają lepszą pracę mięśni. W sytuacji, gdy rower stacjonarny miałby być wykorzystywany do celów rehabilitacyjnych, wówczas ich konstrukcja powinna zapewniać płynność zakładania. System stabilizacji na podłożu, system przesuwania umożliwiający swobodne przemieszczanie roweru czy łatwość wsiadania – to kolejne elementy, na jakie warto zwrócić uwagę, aby zapewnić sobie satysfakcję z jego użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *