Jak dokonać wyboru fotelika dla dziecka?

foteliki cybex

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każde dziecko poniżej 12 roku życia i nie przekraczające 150 centymetrów wzrostu musi przebywać w przystosowanych do jazdy fotelikach. Są oczywiście wyjątki od tej reguły, dzieci przewożone w taksówce, w karetce lub przez policję nie muszą przebywać w odpowiednim foteliku. O ile przepis jest bardzo jasny, o tyle dobór odpowiedniego fotelika, z bogatej oferty, jest niezwykle trudny.

Sfoteliki cybexięgając po oferty różnorodnych sklepów, powinniśmy najpierw zapoznać się z kryteriami, według których dokonuje się wyboru fotelika. Przede wszystkim należy fotelik dobrać wagi dziecka. Najniższa kategoria wagowa, to od 0 do 10 kilogramów lub od 0 do 13, wszystko zależy od producenta. Po drugie, fotelik należy dobrać do wzrostu dziecka. Wierzchołek głowy dziecka nie może przekraczać wysokości fotelika. Inne walory, na jakie należy zwrócić uwagę, to łatwość montaż i demontażu, co przy marudnym dziecku jest niezwykle ważne. Przeglądając foteliki Cybex, należy zwrócić uwagę na pasy zabezpieczające. Dobrze, by miały pięć elementów, po dwa na ramiona, dwa na nogi i jedno między nogami. Pasy powinny być nie tylko wytrzymałe, ale również miękkie. Powinny posiadać odpowiedni system zamknięcia, zabezpieczający przez niekontrolowanym rozpięciem przez dziecko. Warto też, by pasy były regulowane. Jest to ważne z powodu dorastania dziecka a także zmieniającej się odzieży.
Foteliki Cybex warto również przeanalizować pod względem higieny. Dobrze jest, by zewnętrzna warstwa materiałów umożliwiała ściągnięcie. Wówczas bardzo łatwo jest go wyczyścić. Nie mniej ważny jest również design. Dobrze, by foteliki nam się podobały, byśmy chętnie z nich korzystali. Ważny jest wygląd, wzornictwo, kolorystyka, zestawienie kolorów. Fotelik ma być atrakcyjny dla dziecka, by dziecko chętnie w nim przebywało. Z kolorystyką możemy zapoznać się oczywiście w sieci, na stronie producenta, z którego oferty chcemy skorzystamy. Dzięki temu na pewno wybierzemy takie foteliki Cybex, które rzeczywiście nas interesują.

Podczas doboru fotelika, warto kierować się również marką. Jeśli wybierzemy foteliki Cybex, mamy pewność niepowtarzalnego designu połączonego z funkcjonalnością najlepszej jakości. Dobór materiałów, unikalna konstrukcja, wytrzymałość fotelika przemawiają na jego korzyść. Foteliki tej firmy można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Foteliki Cybex są tak popularne, że wiele osób je kupuje bez zastanowienia. Oczywiście nowe foteliki posiadają zazwyczaj dwuletnią gwarancję, co również pozytywnie o nich świadczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *