Oryginalny design czy funkcjonalność – meble i oświetlenie w mieszkaniu

pallucco

Każdy z nas chce by jego mieszkanie było w pewnym sensie unikalne. Miało określony charakter, było estetyczny i funkcjonalne zarazem. Wielu osobom wydaje się, że połączenie tych dwóch cech jest w praktyce niemożliwe. Że oryginalne, designerskie meble czy żyrandole, choć nadają mieszkaniu niepowtarzalnego blasku, to jednak w większości przypadków są rzeczami niepraktycznymi, niefunkcjonalnymi, niewygodny w codziennym użytkowaniu. Ich przeznaczeniem jest ładny wygląd, a nie praktyczne wykorzystanie. Nic bardziej mylnego!

Współczesne produkty designerskie potrafią łączyć atrakcyjny wygląd z funkcjonalnością i robią to znakomicie. Warto wspomnieć chociażby o meblach i oświetleniu firmy Pallucco. Unikalne projekty tej firmy nie tylko wyglądają znakomicie, ale i znakomicie spisują się w codziennym użytkowaniu. Stoły, szafy, regały lub półki choć niejednokrotnie wyróżniają się unikalną formą i kształtem, w praktyce nie wiele różnią się od mebli tradycyjnych – przynajmniej jeśli chodzi o ich funkcjonalność. One również są wygodne i łatwe w utrzymaniu, a przy okazji wykonane zostały z doskonałej jakości materiałów, co dodatkowo podkreśla ich nienaganną estetykę.

Jak się zatem okazuje, projektując i urządzając własne mieszkanie wcale nie jesteśmy skazani na wybór pomiędzy użytecznością przedmiotów, a ich unikalnym wyglądem. Obie te cechy można łączyć ze sobą, czego przykładem są przedmioty wspomnianej wcześniej marki Pallucco. Firm produkujących tego typu meble jest na rynku znacznie więcej, trzeba tylko odrobinę się postarać i ich poszukać. Większość dużych sklepów meblarskich takich rzeczy po prostu nie sprzedaje. Tutaj królują typowe meble oferowane przez największych krajowych i zagranicznych producentów mebli – znane i cenione firmy z bogatą przeszłością i wielkim zapleczem produkcyjnym i finansowym. Rzeczy unikalny, czyli tzw. designerskich, najlepiej szukać w Internecie lub sklepach specjalistycznych, skupiających się wyłącznie na tego typu produktach.

Zakup niepowtarzalnych mebli o unikalnym wyglądzie będzie najlepszą nagrodą długich poszukiwań. Mieszkanie wyposażone w takie meble zyska nie tylko atrakcyjny wygląd i niesamowity charakter, ale będzie również prawdziwą perełką, którą warto pochwalić się przed znajomymi czy rodziną. Co ważne, takie wyposażenie nie oznacza, że nasze mieszkanie stanie się niefunkcjonalne. Będzie wręcz przeciwnie. Meble typu Pallucco zawsze mają oryginalny wygląd, ale jednocześnie zawsze projektowane są pod kątem wysokiej funkcjonalności i użyteczności dla potencjalnego odbiorcy. Tak jest i w przypadku innych jednostkowych produktów, których na szczęście, na rynku jest coraz więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *