Nie chudnę mimo diety. Dlaczego?

walka podczas odchudzania

Odchudzanie to coś, co jest bardzo istotne. Na diety lub inne metody odchudzania decyduje się bardzo wiele osób. Oczywiście nie można się temu dziwić. Jak schudnąć to pytanie, które zadaje sobie bardzo wiele osób. Część niestety nigdy nie znajduje odpowiedzi.

Najczęściej odchudzanie polega na stosowaniu jakiejś diety, często w połączeniu z ćwiczeniami. Jest ich bardzo wiele, wybór jest duży, jednak wybranie tej, która jest rzeczywiście dobra, to trudna sprawa. Należy zastanowić się poważnie i wybrać taką, która spełnia nasze oczekiwania.

Czasami jednak pomimo najlepszej diety i przestrzegania wszystkich ważnych nawyków żywieniowych, nasza waga nie spada. Dzieje się tak dość rzadko, ale jednak taka sytuacja może się pojawić. Dlaczego?

Dzieje się tak w jednej sytuacji – jeśli tycie, lub nadmierna waga nie jest związana ze złym odżywaniem lub też ze złymi nawykami. Co jest bardzo istotne, nie zawsze łatwo to wykryć. Często nawet możemy spotkać się z oskarżeniami, że na pewno robimy coś wbrew diecie i przyczyniamy się do wzrostu naszej wagi. Nie warto przejmować się takimi stwierdzeniami, tylko realnie i z głową uznać, że takie opinie nie mają sensu.

Medycyna określa bardzo wiele przypadków, w których procesy chorobowe powodują, że człowiek może przybrać na wadze. Powodów jest wiele – zmiany hormonalne to tylko przykład takiej sytuacji. Oczywiście zmiany hormonalne mogą być spowodowane tysiącem różnych powodów. Warto pamiętać – hormony to temat rzeka. Wydziela je trzustka, wydzielają nadnercza, wydzielają inne części organizmu. Jeśli więc tycie ma podłoże hormonalne, niezbędne jest konkretne leczenie. Oczywiście tutaj może pomóc tylko endokrynolog.

Nadmierne tycie może być spowodowane nie odkrytymi chorobami, jak i tymi, o których już wiemy. W drugim przypadku może być tak, że nie sama choroba jest problemem, ale tabletki, które należy przy niej zażywać. Efektem ubocznym wielu tabletek jest właśnie wzrost masy ciała. Takie informacje często są zawarte nawet na opakowaniach leków, warto o tym wiedzieć i – w miarę możliwości – wybierać leki które nie powodują takich objawów ubocznych.

Jak schudnąć w takiej sytuacji?

Jeśli podłożem tycia są problemy zdrowotne istnieje jeden sposób na zmianę wagi. Należy zacząć od leczenia. Nie zawsze jest to rzecz łatwa i krótko trwająca. Warto więc przygotować się na długotrwałe leczenie. Co istne – nie musi być tak, że po ustąpieniu objaw chorobowych nasza waga spadnie. Często jest inaczej – zlikwidowana jest przyczyna tycia, ale nadmierne kilogramy trzeba będzie zrzucić w inny sposób. Tutaj już może pomóc dieta. Co istotne – nie może to być pierwsza lepsza dieta – tutaj już dietę, która jest odpowiednia dla stanu zdrowia. Warto więc sprawy diety ustalać wspólnie z lekarzem i słuchać jego sugestii.

Podsumowując – nawet jeśli przyczyną tycia jest choroba, można schudnąć, po prostu jednak trzeba podejść do tego inaczej. Warto o tym pamiętać, ale wierzyć, że i w takiej sytuacji uda się schudnąć.

Skuteczne metody odchudzania i odpowiedź na pytanie jak szybko schudnąć znajdziesz na stronie – http://jak-szybko-schudnac.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *