Każdy ma jakiegoś bzika, miej i Ty !

Twoje serce napełnia się dumą, gdy patrzysz na swoja kolekcję znaczków? A może posiadasz tak duży zbiór płyt, że potrzebujesz oddzielnego pomieszczenia dla nich? Każde hobby jest wartościowe, choć czasem trudno zrozumieć niektóre sposoby spędzania wolnego czasu. Przed Wami spis najdziwniejszych hobby, o jakich dane mi było usłyszeć.

Niejaki pan Will Chapman od około 30 lat lubuje się w zbieraniu obciętych paznokci od palców rąk i nóg. Ponoć lubi sobie je również podjadać… Inną pasjonatką ludzkich „odpadów” jest wpisany do Księgi Rekordów Guinessa Graham Barker, posiadający zbiór „pępkowych śmieci”, czyli kłaków gromadzących się w pępku. Wszystko zaczęło się około 27 lat temu. Od tamtej pory regularnie oczyszcza swój pępek z wszelkich brudów. Wszystkie „okazy” Pan Graham trzyma w słoikach. Inną oryginalną osobą zasługującą na uwagę w tym artykule jest Madeleine Albrecht. Pracowała przez 15 lat na stanowisku laborantki. Nie byłoby w tym nic oryginalnego, gdyby nie fakt, że do jej obowiązków należało wąchanie stóp oraz pach osób stosujących testowane produkty. W ciągu swej kariery zawodowej obwąchała około5600 stópi jakieś drugie tyle pach.

Nieco „sfizjologizowane” pasje bywają trudne w odbiorze dla zwykłych śmiertelników, aczkolwiek ludzie uprawiający podobne pasje nie można na pewno uznać za nudziarzy. Wyobraźmy sobie, z jakim zapałem opowiadają przy piwie o swoim hobby. Chciałabym zobaczyć miny słuchaczy.

Poza fascynacją własnymi wydzielinami i brudami istnieją pasje rodem z „Latającego Cyrku Monty Pythona”. Na przykład, taki Mehmed Yilmaz wsławił się jako człowiek, który najdalej strzela mlekiem z oka. Można zaryzykować stwierdzenie, że Yilmaz jest stworzony do swej pasji, gdyż posiada on niecodzienną umiejętność zasysania mleka nosem, by potem wystrzelić nim przez oko do filiżanki. Jego rekord to wystrzelenie mleka na odległość279,5 cm– imponujące! Jego dar docenili także specjaliści, wpisując go do Księgi Rekordów Guinessa. Innym, równie egzotycznym, ale i dość zabawnym hobby pochwalić się może Maren Zonken, która zwyciężyła w biegu w płetwach przez płotki. Jej czas dobiegnięcia do mety wyniósł tylko 22 sekundy.

Na świecie jest wielu ludzi z niecodzienną pasją. Jedne mogą obrzydzać, inne śmieszyć, ale ludzie je uprawiający są warci uwagi, ze względu na odwagę i prawdziwą miłość, która połączyła ich z niebanalnym hobby. I to z nich należy brać przykład, nie każdy może poszczycić się tak dużą odwagą i determinacją w spełnianiu swoich zainteresowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *