Sklep online czy stacjonarny – na co się zdecydować?

Sklep online

Praca w handlu nie jest łatwym zajęciem. Wiąże się z wieloma stresami, które wywoływane są zarówno przez Klientów jak i konkurencję. Aby przebić się w chwili obecnej na rynku trzeba mieć albo innowacyjny produkt albo zaskakująco niskie ceny. I jedno i drugie jest piekielnie trudne do uzyskania. Ale jak dobrze wiemy podstawą i fundamentem pod dalsze sukcesy jest w przypadku każdego przedsiębiorcy sklep.

Który będzie lepszy

W chwili obecnej mamy dosyć duży wybór formy sprzedaży. Możemy mianowicie założyć tradycyjny sklep lub salon albo też pokusić się o stworzenie sklepu online. Pytanie tylko, które z tych rozwiązań jest lepsze. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy po pierwsze od produktu a po wtóre od tego jak prezentuje się grupa docelowa naszych Klientów. Jeśli planujemy sprzedawać nasze produkty na terenie całego kraju to odpowiedź w tym przypadku będzie banalnie prosta. Albo zakładamy sieć salonów stacjonarnych albo decydujemy się na sklep internetowy. Chyba nie trzeba uświadamiać nikomu, które z tych rozwiązań jest tańsze? Wbrew obiegowej opinii założenie sklepu online to nie jest wielki wydatek. Solidne sklepy na systemie prestashop możemy mieć już za całkiem nieduże pieniądze. A nawet jeśli taki sklep kosztowałby dużo to i tak zawsze będzie tańszy niż założenie i prowadzenie sklep stacjonarnego.

Sklep online na czas kryzysu

Każdy przedsiębiorca dobrze wie, że największym problemem są wysokie koszty prowadzenia biznesu. W przypadku sklepu online koszty te są dużo niższe. Samo założenie jak i prowadzenie wiąże się z niewielkimi kosztami. Również do obsługi nie trzeba zatrudniać kilku osób. W zupełności wystarczy jedna chyba, że zarządzaniem sklepem może się zająć sam właściciel. W sytuacji kiedy praktycznie we wszystkich branżach panuje kryzys właśnie tego typu rozwiązania są optymalne.

Szerokie grono Klientów

Kolejną wielką zaletą sklepu online jest możliwość dotarcia do bardzo szerokiego grona odbiorców. Posiadając sklep stacjonarny nie mielibyśmy na to żadnych szans. A jak dobrze wiemy im więcej potencjalnych Klientów tym więcej sprzedaży. Szczególnie jeśli staramy się reklamować nasz sklep i dbamy o każdego Klienta zyskując pozytywne opinie z każdą kolejną transakcją.

Warto jednak zaznaczyć, że sklep internetowy nie w każdym aspekcie przewyższa stacjonarny salon. Głównym minusem jest to, że Klienci nie mogą zobaczyć sprzedawanych przedmiotów na żywo. A to dla wielu osób może stanowić poważny problem i niweczy nasze szanse na sprzedaż.

Reasumując z całą pewnością założenie sklepu internetowego jest dobrym rozwiązaniem. Pozwala na zdobycie Klientów nie tylko z najbliższej okolicy ale także z terenu całego kraju. Ponadto sklep online to dużo niższe koszty związane z jego prowadzeniem. Z drugiej strony takie rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku firm prowadzących salon stacjonarny. To przecież doskonały pomysł na zwiększenie zasięgu działania. Jeżeli zatem wahacie się jaką opcję wybrać to musicie wiedzieć, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem w chwili obecnej będzie sklep internetowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *