Karnisze elektryczne w pigułce

karnisze elektryczne

Współczesne domy, mieszkania, biurowce i hotele mają tysiące usprawnień, bez których już nie wyobrażamy sobie życia. Do wielu z nich przyzwyczailiśmy się do tego stopnia, że nasze codzienne funkcjonowanie jest wręcz uzależnione od urządzeń elektrycznych. Jedne są niezbędne, by przetrwać, inne są zwykłym kaprysem, lub poprawiają nieco komfort życia.

Inteligentne domy to takie, które mają szereg rozwiązań, które potrafią (odpowiednio zaprogramowane) wyręczać człowieka w wielu obowiązkach i dają się sterować zdalnie w razie takiej potrzeby. Jednymi z najnowszych tego typu ulepszeń są karnisze elektryczne, które najczęściej można spotkać w hotelach i biurowcach. Tego typu karnisze są bardzo eleganckie i charakteryzują się doskonałym designem, nadają wnętrzu nowoczesny wygląd. Oprócz tego, że spełniają swoją podstawową rolę, dodatkowo stanowią stylową dekorację.

Karnisze elektryczne są wyposażone w napęd, dzięki któremu możemy przesuwać je zdalnie drogą radiową (dają się także odsuwać ręcznie w razie takiej potrzeby). Mechanizm podczas pracy jest cichy, a sama jego moc dość duża, co umożliwia operowanie na długich zasłonach. Świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach, w których sufity są dość wysoko, a okna duże, np. w biurowcach, salach konferencyjnych, prywatnych kinach itd. Rozwiązania techniczne zastosowane w karniszach elektrycznych ułatwią życie osobom starszym i niepełnosprawnym, dla których przesuwanie ciężkich zasłon stanowi spore wyzwanie.

Szyny w tego typu karniszach są wytrzymałe i mają długą żywotność. Można w nich także samodzielnie regulować prędkość, z jaką są przesuwane zasłony. Systemy sterowania w karniszach elektrycznych możemy dobierać w zależności od własnych potrzeb i sieci elektrycznej, jaka znajduje się w budynku. Napędy przewodowe są sterowane za pomocą przycisków umieszczonych na ścianie. Mechanizmy bezprzewodowe są automatyczne, zdalnie obsługiwane drogą radiową, a także na podczerwień (w tym wypadku wymagane jest podłączenie do sieci inteligentnego domu).

Ceny w przypadku karniszy elektrycznych wielokrotnie przekraczają te, które znajdziemy przy zwykłych szynach z marketu budowlanego. Jednak trzeba pamiętać, że jest to inwestycja na lata, która skutecznie podnosi jakość życia, a w niektórych przypadkach jest wręcz niezbędna (w każdej sali kinowej znajdują się szyny elektryczne, które przesuwają bardzo długie i ciężkie kotary zasłaniające ekran). Mechanizmy w nich zastosowane są trwałe, zatem nie ma obawy, że po roku trzeba będzie wymieniać je na nowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *