Pielęgnacja samochodu, o czym powinieneś pamiętać?

autokosmetyki

Zadbany samochód to wizytówka każdego kierowcy. Jeśli chcesz, by Twoje auto przez maksymalnie długi okres czasu wyglądało jak nowe, pamiętaj o jego całościowej pielęgnacji. Niestety wielu kierowców skupia się jedynie na dbaniu o karoserię auta, tymczasem równie ważnym elementem wpływającym na atrakcyjny wygląd samochodu jest pielęgnacja jego wnętrza, czyszczenie opon i felg, a także dbanie o atrakcyjny wygląd szyb oraz przyjemny zapach we wnętrzu samochodu. Od czego zatem najlepiej zacząć?

Zajmij się wnętrzem auta

Jeśli przygotowujesz się do czyszczenia samochodu, zacznij od oczyszczenia jego wnętrza. Wystarczy skorzystać z pomocy zwykłego odkurzacza ze specjalną końcówką, która pozwoli dotrzeć w każdy zakamarek samochodu. W ten sposób pozbędziesz się wszystkich grubszych zanieczyszczeń. Kolejny etap to czyszczenie i pielęgnacji samochodowej tapicerki. Jeśli jest to tapicerka skórzana, potrzebować będziesz specjalnych preparatów do pielęgnacji i konserwacji skóry. Jeśli jest to tapicerka tekstylna, co pewien czas będziesz musiał ją wyprać. W czyszczeniu pojedynczych plam pomogą profesjonalne autkosmetyki w postaci różnego rodzaju pianek, które wyłapują cząsteczki brudu i w ten sposób oczyszczają wybrany fragment materiału. Pielęgnacja wnętrza auta to również autokosmetykidbanie o czystość deski rozdzielczej, do czego używa się różnego rodzaju środków nabłyszczających. W sklepach motoryzacyjnych znajdziesz mnóstwo profesjonalnych kosmetyków samochodowych tego typu.

Zadbaj o karoserię

Po oczyszczeniu wnętrza auta warto zabrać się za pielęgnację jego karoserii. Pierwszy krok to wyprawa na myjnię samochodową i usunięcie z powierzchni samochodu wszelkich zabrudzeń, które znajdują się na jego powierzchni. Druki krok to osuszenie karoserii i jej zapastowanie. Profesjonalne autokosmetyki pomogą nabłyszczyć karoserię, zatuszować drobne ryski i inne uszkodzenia powłoki lakierniczej, a także zabezpieczyć ją przed szybkim zabrudzeniem. Po zapastowaniu i wypolerowaniu karoserii warto od razu wziąć się za oczyszczenie szyb. Zwykle wystarczy spryskać je zwykłym płynem do spryskiwaczy i przetrzeć suchą ściereczką, która nie zostawi smug na ich powierzchni. Jeśli szukasz trwalszych rozwiązań możesz zainwestować w coś takiego, jak niewidzialna wycieraczka. Tego typu preparaty to profesjonalne autokosmetyki, które tworzą na powierzchni szyby niewidzialną warstwę odpychającą cząsteczki wody. Ostatni etap to pielęgnacja kół i felg samochodowych. Używamy do tego celu specjalistycznych kosmetyków samochodowych, które wzmocnią czerń gumy opon i zabezpieczą je przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Nie zapomnij również o oczyszczeniu kołpaków lub felg aluminiowych, jeśli w takie felgi wyposażone jest Twoje auto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *