Olejki zapachowe w Twoim domu

Olejki zapachowe nie tylko wykazują się umiejętnością roznoszenia w mieszkaniu przyjemnego zapachu, ale również godne podkreślenia są ich właściwości lecznicze. Jednak, aby w pełni móc je wykorzystać konieczna jest bynajmniej podstawowa wiedza na temat ich własności, którą postaram się przybliżyć.

Olejki zapachowe pochodzą z ekstraktów różnych roślin. W przypadku aloesu, który doceniła już w starożytności królowa Kleopatra można zaobserwować jego działanie zachowujące na dłużej młodość, zdrowie oraz energię. Wybitni kapłani z tego okresu nie bez powodu to właśnie aloes nazwali rośliną nieśmiertelności. Innym olejkiem jest ten bazujący na bursztynie, który z uwagi na swój dość nietuzinkowy zapach potrafi działać łagodząco, jak i równoważąco. Dzięki niemu pozbędziemy się nieuzasadnionych lęków, nasze działanie będzie nacechowane energią i zdecydowaniem, a stresy, z jakimi przychodzi się mierzyć każdego dnia będą o wiele mniejsze i łatwiejsze do pokonania. Olejki zapachowe z ananasa działają przeciwzapalnie i zmniejszająco na powstałe obrzęki, dlatego kąpiel z jego użyciem zlikwiduje opuchlizny, a także wszelkie ropne wypryski na skórze. Z kolei te o zapachu brzoskwini wprowadzą do naszego mieszkania przyjemny zapach, który każdego dnia będzie można dowolnie zmieniać przy pomocy kilku lub nawet kilkunastu innych składników. Oleje z czarnej porzeczki wykazują się działaniem antybakteryjnym, regulującym pH skóry, czy też odżywiającym i nawilżającym naskórek. Ponadto zmniejszają widoczność porów na skórze, dzięki czemu skóra nabiera elastyczności i zdrowego wyglądu, podczas gdy przyjemny zapach wprowadzi w stan odprężenia nasze ciało.

A któż z nas nie lubi czekolady? Dla wielu osób jest to doskonały i zarazem smaczny środek na poprawę samopoczucia, dzięki czemu odprężamy się, relaksujemy i zapominamy choć na chwilę o troskach dnia codziennego. A olejki zapachowe z czekolady dodatkowo staną się doskonałym afrodyzjakiem, który z pewnością staną się nieodłącznym towarzyszem wielu sypialni jako środek na wypędzenie z niej nudy i rutyny. A prawdziwym królem wśród zapachów jest darszan, którego specyficzny aromat nadaje olejkom zapachowym ożywcze działanie, które pobudzi do działania i doda wiary we własne możliwości. A gdy pragniemy się uspokoić i wyciszyć nieodzownym składnikiem będzie olejek sandałowy, który nie tylko jest skutecznym sposobem na stres, ale również w przypadku problemów z zasypianiem. W kosmetyce jest bardzo często stosowanym środkiem do pielęgnacji skóry wysuszonej i odwodnionej. A kwiat wiśni dodany do olejku sprawi, że na nowo zdobędziemy umiejętność czerpania radości z dnia codziennego, który docenili już wieki temu starożytni Japończycy. Z kolei olejki zapachowe bazujące na fiołku cieszą się właściwościami chłodzącymi i łagodzącymi bóle głowy różnego pochodzenia. W sferze wróżb i magii uznawane są za składnik rytuałów, które przyciągają do człowieka miłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *