Idealna fryzura ślubna

Masz już swoją wymarzoną suknię ślubną, bukiet a co z fryzurą? Jest ona tak samo ważna jak suknia. Będzie stanowiła uzupełnienie całości. Warto znać kilka zasad doboru fryzury aby zrobić oszałamiające wrażenia na gościach. Różnorodność fasonów sukien ślubnych powoduje, wielość fryzur jakie mamy do wyboru. Jedna pasują bardziej a drugie mniej do wybranego modelu sukni.

– Sukienka na jedno ramię.

Ma ona wyjątkowy dekolt, który potrzebuje bardzo starannego dobrania fryzury. Rozpuszczone włosy zasłonią efektowny dekolt i ramiączko, na skutek czego suknia straci szyk. Najlepiej jest upiąć włosy. Najlepszym pomysłem będzie zrobić to asymetrycznie do dekoltu sukni. Włosy spięte lekko i delikatnie pofalowane stworzą romantyczny obraz.

Taka fryzura doda równowagi sylwetce i nie ukryjesz kroju sukni. Do tej fryzury dobierz proste i nie wyszukane dodatki.

– Sukienka bez ramiączek.

Są chyba najbardziej popularne. Tak duży i otwarty dekolt wymaga lekkiego zakrycia, zatem tutaj właściwe będą rozpuszczone włosy – delikatne fale. Pasować będzie też podpięcie włosów z tyłu głowy. Do tego dekoltu można poszaleć z naszyjnikiem. Do takiej sukni pasować będzie tez welon.

– Suknia z zabudowanym dekoltem.

Nadaje on skromności ale i szyku. Pokazuje, że panna młoda jest kobietą elegancką.

Idealna fryzura dla takiej sukni będzie upięcie włosów do góry w kok lub w połowie z tyłu i puszczonych luźno. Tutaj może pojawić się również warkocz i do tego delikatna opaska z ozdobnymi kryształkami. Będzie to bardzo eleganckie wykończenie kreacji.

– Sukienka z opadającymi ramiączkami.

Tutaj potrzebna będzie fryzura która nie przysłoni ramion które chcemy wyeksponować. Idealny będzie niski kok. Do tego delikatne ozdoby do włosów i biżuteria.

– Sukienka wysoko zabudowana.

Być może masz sukienkę z kołnierzykiem, albo stójką, dlatego i w tym przypadku mamy dla ciebie propozycję. Wysokie upięcie włosów to jedyna opcja. Włosy nie  zasłonią dekoltu i nie będą ci przeszkadzać, zahaczać. W tym przypadku raczej odpada welon. Sprawi on wrażenia zabudowania.

Ogólnie fryzura ślubna musi pasować zarówno do kroju sukni, jak i jej dekoltu. Musi być też zgodna z gustem pani młodej. Dodatki do fryzury nie mogą być oderwane od całości. Muszą pasować tak samo jak fryzura. Jeśli pragniemy wpiąć kwiaty czy jeden kwiat to zawsze pod kolor bukietu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *