Zimowa odzież do biegania

odzież do biegania

Regularne podejmowanie się aktywności fizycznej jest gwarantem dobrego zdrowia i wspaniałego samopoczucia. O ile chętniej uprawiamy sport wiosną i latem, tak w okresie jesienno-zimowym niezwykle trudno nam o odpowiednią motywację. Najczęściej powodem tego jest kiepska pogoda za oknem. Dlatego warto wiedzieć, jaką odzież do biegania wybrać, aby nie zmarznąć, a czuć się wygodnie i komfortowo.

Początkowego biegacza bardzo łatwo poznać po ubiorze, jaki ma na sobie. Najczęściej jest ubrany za grubo, za ciepło, w dodatku z tkanin, które zupełnie nie nadają się do biegania. Warto zatem wiedzieć, jak prawidłowo skomponować sobie strój sportowy, aby codzienny jogging na świeżym powietrzu dostarczał tyle samo radości w słoneczne, jak i nieco bardziej pochmurne dni.

Odzież od biegania składa się w głównej mierze z poliestru. Czasami może występować z domieszką spandexu, elastanu, lycry, ale nie bawełny. Są tak zaprojektowane, aby delikatnie przylegać do ciała, gdyż w za dużych ubraniach ciepło znacznie szybciej ucieka, co potęguje wrażenie chłodu. To, co również jest charakterystyczne w tego typu odzieży to niewątpliwie sprawa ich designu. Nie zawierają żadnych dekoracyjnych ozdób, ani nawet odstających kieszonek, gdyż te wszywane są do środka. Profesjonalna odzież do biegania powinna zawierać informację o jej przeznaczeniu na metce. Jeśli zatem zakupiliśmy ubranie, na którym widnieje napis jogging lub running, możemy być pewni, że dokonaliśmy trafnego wyboru. Gdzie szukać dobrej jakościowo odzieży? Z pewnością w specjalistycznych sieciach sportowych typu Adidas, Nike, Puma czy New Balance lub w sportowych sklepach typu Decathlon, które zajmują się sprzedażą odzieży do biegania własnej marki.

Odzież od bieganiaW trakcie biegu temperatura ciała rośnie. Dlatego tak ważny jest odpowiedni ubiór. Jak poznać, czy jesteśmy należycie przygotowani do treningu? W bardzo prosty sposób. Najlepszym rozwiązaniem będzie ubranie się w taki sposób, że po wyjściu na dwór i krótszym staniu w bezruchu zaczniemy odczuwać chłód. Za pomocą takiego testu szybko przekonamy się, czy nasz ubiór na daną pogodę jest właściwy. Aby jednak dostosowanie odzieży do biegania nie sprawiało trudności, warto zastosować się do poniższych wskazówek, dzięki którym szybko dojdziemy do perfekcji w kategorii odpowiedniego kompletowania ubrań sportowych.

Gdy temperatura na dworze wynosi 0 stopni, należy ubrać obcisłą koszulkę z długim rękawem oraz bluzę. Na dół getry. Jeśli temperatura ciała spada poniżej 5 stopni, warto na getry założyć jeszcze jedną warstwę ubrania, np. krótsze spodenki. Musimy pamiętać, że podczas biegania to właśnie nogi pracują, dlatego dobrze utrzymują ciepłotę ciała. Jaka zatem powinna być odzież sportowa, gdy na dworze temperatura spada poniżej 10 stopni? Wówczas konieczne okazuje się dołożenie cieplejszej góry oraz dołu. A zatem, koszulka z długim rękawem, bluza plus kurtka na górę oraz getry i spodnie na dół będą odpowiednią propozycją na jogging w zimowe poranki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *