Weselne faux pas

sukienki na wesele

Ślub to okazja wyjątkowa przede wszystkim dla szczęśliwej pary młodej, ale też i żeńska część gości staje przed nie lada trudnym zadaniem odnalezienia idealnej sukienki na wesele. Jak dobrać kreację, aby nie popełnić gafy?

Kolory

Najważniejsza zasada – biel tradycyjnie jest zarezerwowana dla Panny Młodej. Nawet jeśli zdecyduje się ona na suknię przełamaną innym kolorem, to w żadnym wypadku my, jako goście, nie powinnyśmy wybierać kreacji białych, kremowych czy w odcieniach écru. Wystarczy sobie wyobrazić, jakim straszliwym faux pas byłoby przyćmienie najjaśniejszej gwiazdy tego dnia, czyli przyszłej żony.
Z czernią sprawa ma się trochę inaczej. Niektórzy powiedzą, że to kolor smutny, więc nie ma dla niego miejsca na ślubie. Nieprawda! Odpowiednio dobrana czarna stylizacja podkreśli atuty noszącej ją kobiety i przyciągnie zachwycone spojrzenia. Zatem jeśli jesteś miłośniczką czerni, to poszukaj sukienki na wesele z dodatkiem kwiatowych wzorów. Rozweselą one ten kolor, uczynią go mniej „żałobnym”.

Fason i materiał

Nie ściągniemy na siebie gniewu Panny Młodej, o ile nie wybierzemy sukienki na wesele o okroju odsłaniającym piersi lub wulgarnie prezentującym inne z naszych wdzięków. Nie, ślub nie jest miejscem na przesadne obnoszenie się swoją nagością. Bynajmniej nie oznacza to, że zostają nam jedynie sukienki skromne. Wybór fasonów jest naprawdę ogromny i na pewno każda kobieta znajdzie idealny dla siebie bez strachu o popełnienie modowej zbrodni. Zrezygnować powinnyśmy z tafty, która przede wszystkim jest zarezerwowana na studniówkowe kreacje z gorsetami i przesadnymi zdobieniami. Także niemodny welur wyrządzi sylwetce więcej złego niż dobrego.

Długość

Pamiętajmy, że idziemy na ślub i wesele, a nie na piątkową dyskotekę ze swoimi przyjaciółkami. Nie pokazujmy wszem i wobec swoim pośladków czy ud, nawet jeśli uważamy je za nasze najpiękniejsze atuty. Jeśli już chcemy sukienkę krótką, to niech sięga przynajmniej przed kolano. Nie przesadzajmy także w drugą stronę – długie treny na pewno są efektowne, ale zupełnie niepraktyczne i grożą nam zaplątaniem się w materiał, lub podeptaniem go przez resztę tańczących gości. Na koniec warto przede wszystkim zadbać o własną swobodę. Na nic zdadzą się cudowne, lecz niedopasowane sukienki na wesele, jeśli co chwilę będziemy zmuszone je na sobie poprawiać. Idealny strój powinien podkreślić kobiece piękno oraz być na tyle wygodny, aby przetańczyć w nim całą noc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *