Rodzaje sztucznych rzęs

rzęsy Mink
rzęsy Mink
Rzęsy Mink to najpopularniejszy wybór konsumentek!

Sztuczne rzęsy to najlepszy sposób, aby dodać oczom uwodzicielskiego spojrzenia. Tego typu produkty przede wszystkim oszczędzają czas podczas robienia makijażu i ładnie podkreślają oko.
Rzęsy możemy przykleić u profesjonalnej kosmetyczki, która przedłuża i zagęszcza je przyczepiając do każdego włoska jego sztuczny odpowiednik. To bardzo precyzyjna i misterna praca, jednak efekt utrzymuje się około trzech tygodni. To idealne rozwiązanie np. na czas urlopu, kiedy chcemy korzystać z uroków kąpieli w basenie, zamiast martwić się spływającą maskarą. W sprzedaży są również gotowe rzęsy, które może bez problemu przykleić samodzielnie w domu. Takie zestawy przydają się np. przed imprezami lub uroczystościami, podczas których chcemy wyglądać oszałamiająco. Łatwe do przyklejania są rzęsy Mink, które nie odróżniają się od prawdziwych i nie dają efektu „drag queen”.

Sztuczne rzęsy różnią się między sobą techniką przyklejania. Do ich produkcji używa się różnych surowców i pod tym względem możemy podzielić je na rzęsy jedwabne, syntetyczne i wykonane z naturalnego futra norek syberyjskich. Każdy typ ma swoje cechy charakterystyczne i zalety.

Rzęsy jedwabne

Wykonane są z naturalnego jedwabiu, przez co bardzo przypominają naturalne włoski (ze względu na podobny skręt). Ich dużym plusem jest lekkość, przez co niemal w ogóle nie obciążają rzęs. Należy je codziennie czesać specjalnym grzebykiem, aby nie straciły swojego kształtu. Można w nich pływać, robić makijaż i nosić soczewki kontaktowe. Trzeba jednak unikać wodoodpornych tuszów, które niszczą delikatne proteiny jedwabiu.

Rzęsy z futra

Wykonuje się je z naturalnego futra norek syberyjskich. Tak produkowane są rzęsy Mink, w których każdy włosek ma podobną grubość, ale inną długość. Dzięki temu bardzo dobrze imitują prawdziwe rzęsy. Nie są wskazane dla osób, które mają uczulenie na prawdziwe futro. Plusem jest znikoma waga, przez co nie obciążają rzęs i powiek. Do ich malowania najodpowiedniejsze będą maskary na bazie wody, ponieważ inne produkty mogą niekorzystnie wpływać na strukturę włosków.

Rzęsy syntetyczne

Mają regularny kształt i nie są elastyczne. W przypadku rzęs syntetycznych liczy się przede wszystkim duża gama produktów do wyboru, dzięki czemu nietrudno znaleźć rzęsy odpowiadające naszym potrzebom. Rzęsy mają różną grubość, długość, gęstość i stopień podkręcenia. Plusem jest fakt, że nie uczulają. Lubią się jednak plątać, należy uważać podczas ich rozczesywania, ponieważ łatwo je uszkodzić (ze względu na znikomą rozciągliwość).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *