Jak samodzielnie zmodernizować rower?

części do roweru Cult

Jazda na rowerze to ten rodzaj aktywności, który może być praktykowany w zasadzie przez każdego, również przez osoby starsze czy te o częściowo ograniczonej sprawności ruchowej. Do jazdy rekreacyjnej nadaje się praktycznie każdy sprawny rower, nie musi być to sprzęt, na który wydamy kilka tysięcy złotych. Co ciekawe, nawet starszy i nieco zniszczony rower można stosunkowo szybko doprowadzić do pełnej sprawności, jednocześnie przywracając mu atrakcyjny dla oka wygląd. Dzięki temu nie będziemy wstydzili się wyjechać takim rowerem na miasto. Samodzielna modernizacja, przynajmniej ta w podstawowym zakresie, nie jest trudna i jeśli mamy odrobinę wprawy możemy ją wykonać osobiście.

Co można zrobić samemu? Podstawowe kwestie to hamulce, ogumienie i łańcuch. W przypadku opon, to jeśli są to opony mocno zużyte warto wymienić je na nowe. Można to zrobić osobiście, aczkolwiek jeśli nie ma się o tym pojęcia, trzeba będzie zdać się na pomoc serwisu. Wybierając nowe opony warto postawić na produkt markowy, który przetrwa w dobrym stanie przynajmniej kilka lat intensywnej eksploatacji. Ciekawym pomysłem dla roweru górskiego lub crossowego mogą być opony marki Cult. To nowoczesne opony wykonane z trwałej, odpornej na ścieranie mieszanki. Bardzo dobry wybór przy modernizacji starego lub podniszczonego sprzętu rowerowego. Jeśli nie wymieniasz opon, pomyśl przynajmniej o wymianie dętek lub zaworów na nowe. Dzięki temu z kół nie będzie tak szybko uciekało powietrze, co przełoży się na wygodniejszą jazdę i wolniejsze zużywanie opon.

części do roweru CultKolejna rzecz to hamulce. Ten element można bez problemu wymienić samodzielnie. Wymieniamy zarówno linki, jak i klocki. Akcesoria tego typu dokupimy w każdym sklepie ze sprzętem rowerowym, a także w większości zwykłych marketów, gdzie przygotowano regał z akcesoriami dla rowerzystów. Są to akcesoria zwykle stosunkowo tanie, ale lepiej od razu wybrać sprzęt lepszej marki, na przykład wspomniane już wcześniej akcesoria marki Cult. Samodzielnie oczyścić możemy również łańcuch. Wystarczy do tego trochę benzyny ekstrakcyjnej, jakaś szmatka lub szczotka plus smar do łańcuchów rowerowych. Niestety samodzielna naprawa przerzutek lub wymiana piasty jest dosyć trudna i wymaga użycia specjalistycznych narzędzi, dlatego tego typu prace zalecamy wykonać w serwisie rowerowym. Jeśli decydujesz się na wymianę całej piasty lub jej części, również postaw na produkt markowy. Elementy piast marki Cult zagwarantują maksimum trwałości i niezawodności działania tego elementu w długim przedziale czasu. Jazda rowerem wyposażonym w dobrej jakości piasty stanie się dużo mniej męcząca. Jakie jeszcze części do rowerów oferuje marka Cult? Sprawdźcie tu: http://www.mojrowerowy.com/firm-pol-1347013934-Cult.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *