Akcesoria dla młodych mam

wkładki laktacyjne

Kobiety przygotowujące się do ostatnich etapów ciąży pewne skutki tego ciężkiego okresu zaczynają odczuwać jeszcze przed porodem. W chwili kiedy w piersiach zaczyna zbierać się mleko, przygotowane już dla dziecka, które ma się narodzić, czasami pojawiają się kłopoty z wyciekiem tego mleka w sposób całkowicie niekontrolowany. Wiele kobiet wpada w panikę jednak uspokajamy – to zupełnie normalne w wielu przypadkach i nie należy się tym przejmować. Organizm w tym okresie przeżywa wielką burzę hormonalną i to jeden z jej objawów.

wkładki laktacyjneW tym zwariowanym okresie często przydadzą się wkładki laktacyjne. To rozmaite kawałki materiału, które umieszcza się w biustonoszu, dzięki którym nie będziemy mieli tak wielkiego dyskomfortu związanego z niekontrolowanymi wyciekami mleka. Są to wkładki, które jego nadmiary skutecznie chłoną zapewniając kobiecie maksymalny komfort w tym zwariowanym czasie. Podobne problemy pojawią się zapewne również w przypadku karmienia piersią. Wtedy również należy się uzbroić we wkładki laktacyjne. Znacznie lepiej wtedy zniesiemy ten czas. Wśród tego rodzaju wkładek generalnie znajdziemy dwa rodzaje. Jeden, to wkładki laktacyjne jednorazowego użytku, znacznie poręczniejsze i wygodniejsze dla kobiety, jeżeli nie chce ona dodatkowo robić prania raz na jakiś czas takich dodatków. Drugie to oczywiście wkładki laktacyjne wielokrotnego użytku. Mają wiele plusów, przede wszystkim zaoszczędzimy na nich, ale raz na jakiś czas co oczywiste będziemy musieli je uprać. Wkładki tego rodzaju należy prać wraz z ubraniami dla naszego dziecka, w delikatnym proszku, oraz bez stosowania nadmiernej ilości szkodliwej chemii. Kiedy problem z laktacją ustępuje? Nie ma to jednej reguły, ale zazwyczaj kobiety przestają na ten problem narzekać już po kilku tygodniach życia dziecka. Wtedy właśnie wkładki laktacyjne przestają być potrzebne, a krępujące kapanie z piersi ustępuje całkowicie. W początkowym okresie bywa ono niezwykle uciążliwe, bowiem wiele kobiet narzeka, że pojawia się nawet kiedy jedynie o dziecku pomyślą.

Problemy z laktacją dotyczą wielu kobiet przygotowujących się właśnie do karmienia piersią, a także tych, które już swoje dzieci piersią karmią. Nie jest to nic niebezpiecznego, rzadko przybiera to niezwykle niebezpieczne odmiany. W wielu przypadkach jednak problem ten bywa zwyczajnie krępujący i przez to dla kobiety uciążliwy. Nic poza tym nie grozi takiej osobie, również naszemu dziecku nie grozi, że zabraknie mu mleka. Właśnie dlatego nie należy się przejmować tego rodzaju sprawami i podejść do nich na spokojnie. Pomogą wkładki laktacyjne i podobne rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *