Tenis na zimno

bluza tenisowa

Każda dyscyplina sportowa, niezależnie od stopnia jej skomplikowania, wymaga zakupu odpowiedniego ekwipunku – nawet tak prosta, jak bieganie. Nie inaczej jest z tenisem, gdzie sprzętu jest jednak zdecydowanie więcej. Początkujący adept tej dyscypliny sportowej powinien zainwestować nie tylko w rakietę tenisową (której odpowiedni dobór okazuje się sprawą nad wyraz skomplikowaną…). Trzeba jeszcze zakupić odpowiedni ubiór, na który składa się właściwie wszystko – od czapeczki, przez koszulkę, spodenki aż po dresy tenisowe. Do tego dochodzą jeszcze buty – i to najlepiej kilka ich par, z różnymi podeszwami przeznaczonymi na różne rodzaje powierzchni kortów tenisowych. A i wtedy lista nie jest kompletna, bo przecież trzeba jeszcze zainwestować w odpowiedni zestaw piłeczek tenisowych… Wszystko to sprawia, że tenis jest stosunkowo drogim sportem – zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę konieczność wynajmowania kortu. Na nic nam piękna rakieta i stylowy dres tenisowy, jeżeli nie mamy gdzie zagrać…

Skoro jesteśmy przy kwestii odpowiedniego ubioru na kort, opowiedzmy sobie trochę więcej o dresach tenisowych. Jeżeli doskonale zdajemy sobie sprawę, że często będzie nam się zdarzało grać podczas zimniejszych dni lub w hali, która z jakiegoś powodu nie jest ogrzewana, warto zainwestować w ciepły, dwuczęściowy dres. To prawda, że widok tenisisty w pełnym dresie nie jest tak spopularyzowany w środkach masowego przekazu, ale właśnie tak ubrani sportowcy grają wtedy, kiedy jest chłodniej.

Tak jak już wspominaliśmy, dobre dresy tenisowe powinny być dwuczęściowe, najlepiej wykonane z jakiegoś syntetycznego włókna. Takie dresy są idealne do utrzymania odpowiedniej temperatury organizmu, co jest niezwykle istotne podczas zarówno intensywnej jak i rekreacyjnej gry. Jeżeli chodzi o spodnie, to powinny one być wyposażone w ściągacz w pasie oraz być nieco luźniejsze w dolnych partiach (czyli spodnie od dresów tenisowych są trochę inne niż te do biegania czy jazdy na rowerze). Podczas doboru odpowiednich spodni należy dopilnować, aby nie były za bardzo obcisłe. Dobrze dobrana bluza do tenisa powinna być natomiast lekka oraz dwuwarstwowa, dodatkowo wyposażona w rozpinany na całej jej długości zamek błyskawiczny. Ogólnie rzecz biorąc, podczas doboru dresu powinniśmy mieć na uwadze dwa główne czynniki – dobrej jakości dres powinien chronić przed zimnem oraz chłodnym wiatrem, ale jednocześnie nie krępować ruchów tenisisty. Kiedy na dworze robi się już naprawdę chłodno, dobrym pomysłem jest również zainwestowanie w czapkę albo opaskę na uszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.