Co powinny zawierać dobre preparaty na stawy?

preparaty na stawy

Raz uszkodzone stawy niestety nie są w stanie w pełni się zregenerować. Dodatkowo wykazują się podatnością na nowe urazy. Dlatego preparaty na stawy są tym bardziej mile widziane u osób, które choć raz doświadczyły tej przykrej dolegliwości w swoim życiu.

Na złą kondycję stawów ma wpływ wiele czynników. Pierwszym z nich jest zbyt intensywna aktywność fizyczna, objawiająca się w szczególności podczas wykonywania niewłaściwej rozgrzewki lub jej braku przed treningiem. Na stan naszych stawów wpływ ma również kolagen, będący częstym składnikiem preparatów na stawy. Wraz z upływem czasu, w naszym organizmie maleje produkcja tej substancji, co w konsekwencji przekłada się na zwiększone prawdopodobieństwo urazów. Nieodpowiednia dieta jest kolejnym czynnikiem warunkującym problemy ze stawami. Dotyczy to nie tylko niewłaściwego żywienia, ale również wielu diet, w szczególności tych ubogich w witaminę C, które wywierają tak kluczową rolę w procesie produkcji kolagenu.

Kiedy preparaty na stawy są konieczne? Sytuację tą bardzo łatwo zauważyć. Jednym z objawów jest charakterystyczne „strzykanie”, trzeszczenie, do którego dochodzi na skutek ocierania się nierównych powierzchni stawowych, a także sztywność, zaobserwowana w okresie bezruchu. Jednym z symptomów jest również ból, o różnym natężeniu, który nasila się po okresie dłuższego odpoczynku. Na wszystkie te dolegliwości pomocne okażą się specjalne preparaty na stawy, które nie tylko ochronią je przed kolejnymi uszkodzeniami, ale również wspomogą proces odbudowy. Aby jednak tak się stało, potrzebujemy dobrych farmaceutyków. W tym zakresie świetnie sprawdzą się te bazujące na kolagenie. Ten rodzaj włókna białkowego jest podstawowym składnikiem tkanki łącznej. Wraz z upływem czasu maleje jego ilość w organizmie. Dlatego tak ważna jest jego suplementacja, w szczególności w przypadku osób starszych.

W dobrych preparatach na stawy powinna występować również glukozamina, będąca podstawowym składnikiem mazi stawowej. Jej niedobór warunkuje rozrzedzenie wspomnianej mazi, wskutek czego dochodzi do tarcia, ścierania i uszkadzania stawów. Równie pozytywnym wpływem charakteryzuje się kwas hialuronowy, którego najważniejszą rolą jest umiejętność wiązania wody. W ten sposób tkanki są odpowiednio nawilżone, zaś powierzchnie stawowe zyskują właściwy stopień elastyczności. W preparatach na stawy nie powinno zabraknąć chondroityny, będącej podstawowym składnikiem chrząstki stawowej. Dzięki niej możliwe staje się wykonywanie swobodnych ruchów, co przekłada się na poziom sprawności oraz wytrzymałości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *