Rodzaje gier towarzyskich

gra Świat Dysku

Dzisiaj, w świecie tak skomputeryzowanym i tak nasyconym elektroniką, gdzie wydaje się, że nikt nie ma na nic czasu, a jeśli już to po prostu siada przed komputerem, przed monitorem i oddaje się samotnie jakimś rozrywkom, przede wszystkim grom komputerowym tak naprawdę nie zapomina się również o rozrywce prawdziwej, o spotkaniach ze znajomymi i o tym, aby po postu miło spędzić czas i dobrze zabawić się z kimś, a nie tylko samotnie. Na szczęście, bo gdyby tak nie było, nie wiadomo byłoby jak dalej potoczyłyby się losy tego świata – owszem, istnieje wielu ludzi samotnych, którzy po prostu lubią spędzać czas w swoich czterech kątach, ale większość nadal korzysta z uroków spotkań towarzyskich. Co jednak można na takich spotkaniach robić? Możliwości jest wiele i wbrew pozorom nie są to tylko hulanki i swawole oraz duża ilość alkoholu. Ludzie potrafią bawić się także inaczej – przede wszystkim wykorzystując w tym celu gry towarzyskie. Ten rodzaj gier nie wyszedł z mody, przeciwnie – cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem i takie gry kupowane są w Internecie bądź sklepach czy nawet nierzadko wymyślane samodzielnie przez spore grono ludzi. Inaczej nie byłyby ich tyle ofercie prawda?

Pytanie brzmi jednak, czy gry towarzyskie to tylko i wyłącznie gry w jakie możemy zagrać spotykając się z kimś oko w oko? Nie, choć ideą gier towarzyskich jest właśnie spotkanie i uprzyjemnienie sobie tego spotkania, ale w wiele takich gier można zagrać właśnie przez Internet, nie musząc wychodzić z domu. No dobrze, ale jakie gry towarzyskie w ogóle mamy do wyboru? Wyłączając już z tego podział na gry internetowe czy też planszowe bądź inne?

Rodzajów gier towarzyskich jest bardzo wiele rozpoczynając na przykład właśnie od gier planszowych familijnych, czyli gier dla całej rodziny, poprzez gry typowo imprezowe, które są bardzo łatwe i przyjemne, no bo przecież nikt na imprezie nie będzie chciał bawić się w gry logiczne – jesteśmy tam przecież po to, aby odpocząć prawda? Co dalej? Mamy między innymi gry logiczne, strategiczne wojenne, gry dla jednej osoby jak i dla dwóch lub więcej, a do tego cały zestaw gier towarzyskich dla dorosłych, w tym gry erotyczne, kończąc na grach karcianych, chyba najbardziej popularnych. Podsumowując, dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego, nawet dla tych najbardziej wybrednych bądź najbardziej wymagających. Każdy znajdzie coś, co spodoba się jemu i ludziom na jego imprezie. Wystarczy tylko chcieć takie gry znaleźć, nic więcej – wystarczą tylko nasze chęci i odrobina kreatywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *