Zamiast farby – tapeta do malowania!

tapeta na ścianę

Obecnie w domach coraz częściej wykorzystuje się tapety. Jeszcze jakiś czas temu kojarzyły się nam nie najlepiej, z nieco tandetnymi wnętrzami w stylu lat 70 – 80tych. Kiedy jednak przyjrzymy się ich dzisiejszej ofercie, okaże się, że jest ona tak atrakcyjna i różnorodna, że w niczym nie przypomina tamtych nietrwałych i brzydkich tapet o ograniczonej ilości wzorów. Dziś bez trudu można osiągnąć efekt, którego nie zobaczymy w mieszkaniach połowy osiedla. A skoro o mieszkaniach w blokach i budownictwie wielkopłytowym mowa, to właśnie tam szczególnie polecane jest stosowanie tapet. Pracujące płyty, osiadające budynki powodują powstawanie pęknięć i rys na ścianach. Aby je ukryć, najlepiej będzie zastosować właśnie tapetę. Zasłoni ona to, czego nie zakryjemy gładzią szpachlową. Szczególnie polecane są tapety do malowania, które stwarzają wiele różnych możliwości aranżacyjnych i mają szereg zalet. Poza wspomnianym maskowaniem defektów na ścianach, poprawiają one lekko izolację cieplną pomieszczenia, pomagają też zaoszczędzić czas i zmniejszają koszty remontu. Na ich położenie potrzeba znacznie mniej czasu, niż na pomalowanie mieszkania z wcześniejszym położeniem gładzi.

Zalety tapet do malowania

Tapety do malowania umożliwiają kilkukrotne pomalowanie tej same powierzchni. Szczególnie doceniają to osoby, które lubią co jakiś czas zmieniać wygląd swojej przestrzeni. Podczas tego nie trzeba się ograniczać – tapety te umożliwiają stworzenie naprawdę oryginalnych aranżacji.

Tapety do malowania, aby mogły spełniać swoje zadanie, wykonywane są z nieco innych materiałów niż pozostałe tapety. Najczęściej w ich składzie spotkać można szklane włókno, które nadaje tapecie odporności na wilgoć, odkształcenia, jak również na płomienie. Są one także łatwe do umycia. W tym celu wystarczy przetrzeć je ściereczką lub gąbką zwilżoną niezbyt mocnym detergentem. Tapety tego rodzaju przypominają swoją strukturą tkaninę, wyglądają więc bardzo elegancko i ekskluzywnie. Przypominają tym samym tapety tekstylne, które najczęściej wykorzystuje się w wysokiej klasy hotelach, restauracjach czy gabinetach. Jak widać, tapety do malowania łączą w sobie jednocześnie bardzo praktyczne właściwości, jak i atrakcyjny wygląd, który można dowolnie modyfikować. Świetnie sprawdzają się też w bardziej wymagających warunkach, np. miejscach w których panuje wilgoć (kuchni, łazience). Chronią tam ściany przed powstaniem pleśni czy grzybów, rozwojem bakterii, nie zmieniają swojego wyglądu nawet gdy są regularnie opryskiwane wodą lub skrapla się na nich para wodna. Jakie tapety do malowania są dostępne w sklepach można zobaczyć np. tutaj: http://tapetyswiata.pl/category/tematy-tapety-do-malowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *