Suszarki do rąk – rodzaje.

Projektując naszą toaletę powinniśmy się kierować kilkoma zasadami.

 

Suszarki do rąk i dystrybutory mydła

Wszystko zależy ile mamy miejsca na ustawienie podstawowych elementów wyposażenia jakimi są: suszarka do rąk,wanna lub kabina prysznicowa (idealnie by było jak by się zmieściły obie); muszla; umywalka…no czasem pralka. Choć wiele przemawia za umieszczeniem pralki w kuchni, to nie jesteśmy za tym rozwiązaniem.
Toalety ogólnodostępne.

Troszkę inaczej sprawy się mają przy urządzaniu toalet publicznych. Tu w grę wchodzą jeszcze parametry takie jak przepustowość, to znaczy ile ludzi może być obsłużonych jednocześnie. Wyposażając taką toaletę niezbędne się wydają suszarki do rąk oraz takie urządzenia jak podajniki ręczników papierowych i dystrybutory mydła.Suszarki które wcześniej podałam jako nieodzowne, też mają różne parametry które często mogą zdecydować o wyborze tych lub innych urządzeń. Podstawowym z nich jest materiał z jakiego są wykonane. Najtrwalsze będą te oczywiście w metalowych obudowach, drugie z nich w plastikowych czy jak kto woli z ABS nie sprawdzą się najlepiej w takich obiektach jak szkoła czy stacja benzynowa. No i jeszcze moc silnika i grzałek, im większa wydajność tym szybciej dłonie po umyciu zostaną osuszone, ma to też wady…najczęściej zwiększony hałas oraz zdecydowanie większy pobór prądu.Optymalnym rozwiązaniem są tu również podajniki ręczników papierowych, zarówno tych w rolkach jak i listkowe typu ZZ.

Zapewniają one maximum higieny z zachowaniem w miarę niskich kosztów. No i oczywiście dozowniki zwane też dystrybutorami mydła w płynie lub pianie. Prosta obsługa, jedynym obciążeniem jest systematyczna kontrola i ewentualne uzupełnienie zawartości zbiornika z mydłem. Dla bardziej wymagających są dostępne dozowniki mydła automatyczne, działają one tak jak suszarki do rąk…podstawiamy dłonie a fotokomórka uruchomi mechanizm dozujący. Czysto, bezdotykowo, higienicznie.
Ale wygoda to nie wszystko, musimy zadbać też o bezpieczeństwo. Szczególnie jeśli z naszej łazienki będą korzystać osoby niepełnosprawne czy po prostu w podeszłym wieku. Z pomocą przychodzą tutaj wszelkiego rodzaju poręcze i uchwyty. Nawet specjalne szczotki z przedłużoną rączką mogą okazać się niezbędne.
Jednak przy montażu wyżej wymienionych poręczy itp. należy wykazać się należytą dbałością. Najlepiej tę czynność powierzyć wykwalifikowanemu personelowi.

Nasz firma posiada wszystkie opisane tu produkty.

Wysyłka cały kraj.
Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-17.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *