Czym są, jak działają i kto może korzystać z leków homeopatycznych?

Tabletki

Według opinii wielu ekspertów, w tym lekarzy specjalizujących się w homeopatii, niewielkie, wręcz trudno do zmierzenia dawki substancji aktywnych, mogą pomóc w leczeniu częstych dolegliwości nękających współczesnego człowieka tj. przeziębienia, alergie, infekcje wirusowe i wielu innych. Leki homeopatyczne są właśnie takimi niezwykle silnie rozcieńczonymi lub rozdrobnionymi substancjami aktywnymi, które w większej dawce mogłyby wywołać niepożądane efekty chorobowe. Rozcieńczenie nadaje im moc leczniczą. Można powiedzieć więcej, według opinii homeopatów, im większe rozcieńczenie substancji aktywnej zawartej w leku homeopatycznym, tym większa skuteczność jego działania. Leki homeopatyczne działają zatem w sposób podprogowy, stymulując organizm do podjęcia bardziej intensywnej walki z chorobą, a nie tylko przyczyniając się do ograniczenia jej objawów.

Podprogowe działanie leków homeopatycznych najłatwiej zaobserwować na przykładzie klasycznych infekcji bakteryjnych tj. przeziębienia. Leki homeopatyczne nie skupiają się na zwalczaniu widocznych i dokuczliwych efektów przeziębienia, czyli kataru, kaszlu, bólów mięśniowych i stawowych, ale uderzają w przyczynę infekcji, pobudzając organizm do zwiększenia efektywności pracy układu immunologicznego, którego osłabienie było pierwotną przyczyną wystąpienia objawów chorobowych. W odróżnieniu od zwykłych leków o dużej zawartości substancji aktywnych, leki homeopatyczne nie wywołują najmniejszych skutków ubocznych, mogą być zatem w bezpieczny sposób przyjmowane przez każdego dorosłego człowieka oraz co bardzo ważne, również przez małe dzieci.

Stosowanie leków homeopatycznych staje się coraz bardziej popularne również w Polsce. Z jednej strony jest to efekt mody, z drugiej strony przemawia za tym większa dostępność do tego typu produktów, między innymi dzięki rozwojowi aptek internetowych, a także większa elastyczność lekarzy pierwszego kontaktu, którzy otwierają się na nowe możliwości leczenia typowych dolegliwości tj. wspomniane wcześniej przeziębienia czy alergie. Co prawda dla tradycyjnej medycyny leki homeopatyczne wciąż stanowią jedynie formę leczenia uzupełniającego, ale dla wielu osób, które zdecydowały się na wypróbowanie tego typu produktów, stały się one podstawą w leczeniu częstych i nawracających dolegliwości. Szczególnie istotną rolę preparaty tego typu odgrywają w leczeniu najmłodszych, ponieważ w odróżnień od tradycyjnych leków, nie wywołują żadnych skutków ubocznych, a zatem mogą być bezpiecznie przyjmowane przez wszystkie dzieci.

Środki homeopatyczne można znaleźć w takich aptekach internetowych jak http://iapteka.pl/pol_m_Leki-homeopatyczne-269.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *