Na jaką okazję założyć baleriny?

balerinki

Niewiele jest damskich butów, które można nosić praktycznie zawsze. W tym przypadku również nie można powiedzieć, że baleriny są obuwiem na każdą okazję – choćby ze względu na to, że w niektóre pory roku po prostu nie będziemy mogli ich założyć. Jednocześnie jednak warto mieć świadomość tego, że w większości przypadków ten typ obuwia będzie jednym z najczęstszych wybór kobiet na całym świecie. Dlaczego?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że baleriny są obuwiem dość wygodnym, i po części z tego wynika ich popularność. Występują zwykle w dwóch formach: zupełnie płaskiej, bez żadnego, nawet najmniejszego obcasa, a także z niskim, płaskim obcasem, który podnosi piętę zaledwie o centymetr. To sprawia, że jest to obuwie wybierane przez kobiety i dziewczyny w najróżniejszym wieku: dobrze sprawdzi się u małej dziewczynki, która powinna nosić płaskie buty, jak i u studentki, która poszukuje wygodnego obuwia na cały dzień spędzony na uniwersytecie. Może założyć je kobieta, która robi zakupy dla swojej rodziny albo taka, która właśnie udaje się do pracy. Równie dobrze jednak będą wygodne dla wszystkich starszych kobiet, które chcą butów przede wszystkim wygodnych, dobrych dla skóry oraz nie powodujących bólu stawów z powodu zbyt dużego wyprofilowania.

Wybór balerinek może być dość trudny, jeśli chodzi o dobranie butów dla siebie. Istnieją najróżniejsze rodzaje tego obuwia, od gumowych butów, które świetnie sprawdzają się na deszczowy dzień, ale w upale mogą odparzyć stopy, przez buty z dzianiny, które nie sprawdzą się w deszczu, ale dają stopom oddychać, aż po buty ze skóry, które dadzą sobie radę w każdych warunkach pogodowych, jednak mogą być zbyt eleganckie na zwyczajne wyjście do sklepu. Z tego powodu dobrze jest mieć przynajmniej kilka par takich butów na różne okazje.

balerinki
Płaskie buty typu balerinki

Baleriny zawsze należy zmierzyć, zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej pary. Dobrze jest przejść kilka kroków – zazwyczaj są one bowiem obuwiem bardzo niskim, które wymaga założenia dodatkowych, wyciętych skarpetek z nylonu bądź bawełny. Nie każdej kobiecie będzie odpowiadało wycięcie tego obuwia, bowiem po prostu może sprawiać ono dyskomfort przy chodzeniu. Wówczas polecane są mniej sztywne buty, np. skórzane z gumką na zapiętku – dzięki czemu istnieje większa szansa, że buty nie obetrą. Jednocześnie jednak wybór takich balerinek ograniczy możliwość ich noszenia – nie założymy ich bowiem do eleganckiego stroju. Białe, klasyczne baleriny biją ostatnio rekordy popularności jako buty ślubne, które panny młode zakładają po oczepinach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *