Najlepsze suche karmy dla kotów

karma dla kota

Gdybyśmy chcieli przeanalizować karmy, które przeznaczono dla kota okaże się, że jest ich tak wiele, że nie sposób wszystkie wymienić. Łatwiej będzie je podzielić na dwa typy, a mianowicie na suchą i mokrą. Nasuwa się zatem pytanie jaką karmę dla kota najlepiej wybrać? Jest pewne zestawienie obejmujące te najbardziej popularne karmy i ich też jest bardzo dużo, ale wyszczególnić tu można 10 konkretnych rodzajów karm dla kota. Warto zatem je wymienić i opisać pokrótce.

Krótko o najlepszych karmach

Zacząć tu trzeba od karmy Acana, która to w swym składzie posiada dużo mięsa i nie rzadko też ryby. Kolejna karma dla kota to Animonda. Tutaj też mamy sporo mięsa i ryb w zestawieniu. Hill’s z kolei charakteryzuje się przede wszystkim właściwościami leczniczymi i pomimo podobnego składu do pozostałych karm, zawiera też składniki pomagające w zwalczaniu dolegliwości u kotów w różnym wieku. Czwarta karma dla kota, którą warto wymienić to Orijen. Tu zawartość mięsa sięga 80 %, a pozostałe 20 % to warzywa i owoce. Aby nasz kot zachował zdrowy układ moczowy, silne zęby i lśniącą sierść warto mu podawać karmę Purina Cat Chow. Karma dla kota Purizon to mięso lub ryby z dodatkiem warzyw, owoców i ziół, bez zbóż. Ze względu na wiek, rasę i indywidualne potrzeby naszego kota najlepiej wybrać zróżnicowaną karmę Rogal Canin. Natomiast Sanabelle ma podobne właściwości, co Royal Canin, ale istotny jest tu ekstrakt jukki. Karma dla kota Smilla wśród wartościowych składników posiada wiele witamin i doskonale wpływa na czystość zębów naszych ulubieńców. Ostatnią z najpopularniejszych i bardzo dobrych suchych karm dla kotów jest Taste of the Wild. Ta bez-zbożowa karma zawiera przede wszystkim dużą ilość białka. Tu oprócz mięs, ryb, warzyw i owoców w składzie znajdują się też nie rzadko słodkie ziemniaki.

Różnorodność i ceny dotyczące karm

Należy tu pamiętać, że każda z wymienionych karm posiada kilka zestawów zróżnicowanych ze względu na konkretne składniki. Głównie odnosi się to do tego, jakie mięso, czy jakie ryby znajdują się w danym zestawie. Raz będzie to jagnięcina, kurczak, kaczka, wołowina, czy nawet mięso strusie, innym razem ze względu na ryby pstrąg, tuńczyk, czy łosoś. Większość potraw jest pozbawiona zbóż, natomiast mogą się w nich znajdować dodatki poprawiające smak, jak choćby dropsy z prawdziwego sera. Mowa tu o bardzo dobrych karmach dla kota, a zatem trzeba się liczyć z nie małym wydatkiem, niekiedy sięgającym nawet około 150 zł. Wszystko jednak zależy od składu i ilości karmy w opakowaniu. Cena nie powinna dziwić, jeżeli zwrócimy uwagę ile kosztują poszczególne z wymienionych tu składników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *