Jaki sprzęt dla DJa?

internetowy sklep muzyczny

Nie łatwo jest wybrać dobry sprzęt dla DJ, w dodatku w przystępnej cenie, mimo iż na rynku jest mnóstwo tego rodzaju gadżetów. Trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych spraw, począwszy od jednej, czasami najważniejszej

Finanse

Nie każdego początkującego DJa stać na dobry sprzęt. Czego szuka w wyszukiwarce taki początkujący DJ? Wpisuje w nią frazę „dj sklep”, a tuż za nią słowo „tani” . Już na samym początku trzeba więc ustalić jakiś konkretny budżet, który będzie można przeznaczyć na sprzęt. Wiadomo, że tym wyższa będzie jego klasa, im więcej pieniędzy będziemy mogli na niego spożytkować. Ale prawda jest taka, że dobry dj sklep zaproponuje nam sprzęt naprawdę dobrej jakości, za niewielkie pieniądze. Dlatego tak naprawdę na zostanie DJem stać każdego.

Mikser

DJ sklepTo ważny element sprzętu. Jeśli nawet nie najważniejszy. To za jego pośrednictwem, DJ jest w stanie miksować kawałki dla publiczności i zapewnić im ciągłość zabawy – muzyka bez przerw. Najpierw trzeba się zastanowić, ile kanałów będzie nam potrzebnych – mogą być aż cztery, lub tylko dwa. Nie łatwo jest grać z kilku źródeł w jednym momencie, dlatego nad wydajnością sprzętu naprawdę trzeba się dobrze zastanowić.

CD Player

Każdy dj sklep zaproponuje nam również CD Playera. Wprawdzie płyty winylowe są dalej bardzo popularne, ale mamy 21 wiek, a technika stale idzie naprzód, dlatego coraz częściej DJ zastępuje te tradycyjne, winylowe płyty, czymś bardziej nowoczesnym – CD PLAYEREM. Może być pojedynczy lub podwójny. Dodatkowo taki CD player może mieć również wiele innych funkcji, nie koniecznie niezbędnych do grania w klubie.

Gramofon

I tutaj wybór również nie jest łatwy. Wiele jest rodzajów gramofonów, DJowi na pewno będzie potrzebny taki, który ma napęd bezpośredni. Jako, że przebierać można w wielu różnych markach, decydujące będą tutaj znów finanse. Jeżeli mamy odpowiednio dużo do wydania, możemy pozwolić sobie na zakup pewnego sprzętu. Jeśli jednak budżet nie jest zbyt duży, trzeba trochę eksperymentować, na szczęście i w tym wypadku cena nie koniecznie musi być wyznacznikiem jakości.

Słuchawki

DJ bez słuchawek? Nie możliwe! Oczywiście ten początkujący, może pozwolić sobie na zakup słuchawek z pobliskiego bazarku lub sklepu z nieprofesjonalnym sprzętem. Jeśli natomiast muzykę bierzemy na poważnie, należy kupić słuchawki dobrej jakości, znanej, i renomowanej marki.

Sprzęt to podstawa, by odnieść sukces w tej dziedzinie. Jednak w tym zawodzie tak naprawdę liczy się talent. Dobry słuch, wyczucie rytmu, to podstawa. I chociaż mogłoby się wydawać, że wiele zależy od szczęścia, to jednak nie można osiągnąć sukcesu jako DJ, jeżeli nie ma się pojęcia o muzyce.

Zacznij swoją przygodę jako DJ – sprawdź sklep http://www.djbox.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *