Fototapeta idealnie dopasowana do ściany?

tapeta z zachodem słońca

Nowoczesne fototapety to produkty indywidualnie dopasowane do oczekiwań klienta. Firmy zajmujące się ich sprzedażą, dają klientowi możliwość samodzielnego wyboru motywu, zdjęcia lub grafiki, która znajdzie się na powierzchni fototapety, a także wyboru materiału, z jakiego fototapeta będzie wykonana i co równie interesujące, samodzielnego określenia wymiaru takiej fototapety. Fototapeta na wymiar to dziś jeden ze standardów, jeśli chodzi o produkty dekoracyjnego tego typu. Precyzyjne określenie wymiarów pozwala na wybór produktu w idealny sposób dostosowanego do potrzeb konkretnego klienta – do wymiarów ściany, którą zamierza ozdobić. Fototapeta na wymiar to także znacznie prostszy montaż, ponieważ odpada konieczność docinania fototapety i skrupulatnego wyznaczania jej środka. Taką dopasowaną rozmiarowo fototapetę przyklejamy od jednego końca ściany do drugiego, bez obaw, że stracimy fragment przedstawionego na fototapecie zdjęcia.
fototapeta na wymiar
Co bardzo ważne, fototapety pod wymiar mogą być przygotowane na dowolnym z materiałów, które współcześnie wykorzystuje się do produkcji tego typu ozdób ściennych. Może to być klasyczny papier z dodatkiem lateksu, który wzmacnia fototapetę i wpływa na większą trwałość kolorów. Może być to niezwykle wygodna w montażu fototapeta na podkładzie z flizeliny lub fototapeta samoprzylepna. Wybór konkretnego rodzaju produktu zależy wyłącznie od indywidualnych upodobań klienta i jego możliwości finansowych. Warto podkreślić, że fototapeta na wymiar może powstać na bazie jednego z wielu dostępnych szablonów, fotografii znajdujących się w dyspozycji konkretnej firmy/producenta, może być również przygotowana ze zdjęcia nadesłanego przez klienta/zamawiającego. Ta druga opcja wydaje się wyjątkowo atrakcyjna, zwłaszcza dla tych osób, którym zależy na unikalności zamówionej fototapety.

Jak to jest możliwe, że konkretny wzór fototapety dopasujemy zarówno do małej, jak i dużej ściany? Wszystko jest możliwe dzięki nowoczesnym programom graficznym, które pozwalają na szybkie skalowanie zdjęć do dowolnych rozmiarów. Pamiętać należy jedynie o przygotowaniu zdjęcia w odpowiednio wysokiej rozdzielczości, tak by obraz przedstawiony na fototapecie był wyraźny nawet wtedy, gdy jest to fototapeta dużej wielkości. Fototapety na wymiar to idealne rozwiązanie do wnętrz o nietypowych kształtach, zwłaszcza do wysokich mieszkań, w których fototapeta o typowych wymiarach zwyczajnie się nie sprawdzi. To także dobre rozwiązanie dla małych pomieszczeń, dla których potrzebne są niewielkie fototapety z odpowiednio przeskalowanym zdjęciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *