Rodzaje odświeżaczy powietrza

odświeżacz powietrza

W sklepach mamy prawdziwe zatrzęsienie odświeżaczy powietrza różnego rodzaju. Przybierają one bardzo różnorodne formy. Które z nich są najlepsze, najtrwalsze, dają najmocniejszy zapach? Który z nich wybrać na zakupach

Odświeżacz odświeżaczowi nierówny

Formy odświeżaczy stają się coraz bardziej fantazyjne. Najczęściej spotykanymi i jednymi z najstarszych są te w aerozolu, z których po naciśnięciu na przycisk znajdujący się na metalowej tubie lub plastikowej butelce uwalnia się zapachowa mgiełka. Taki odświeżacz powietrza działa tylko wtedy, kiedy chcemy lub potrzebujemy.

Są także odświeżacze żelowe – w szklanym lub plastikowym pudełku znajdują się żelowe kulki lub cała masa, która w równomiernym stopniu, cały czas uwalnia jednolity zapach. Inną formą są świece zapachowe, których zapach jest mocniejszy, intensywniejszy niż w przypadku tradycyjnych świeczek. Odświeżacze mogą też mieć formę podpalanych kadzidełek, wyposażonych w drewniane patyczki dyfuzorów, czy nawet perfum do pomieszczeń, których już kilka kropel zmienia zapach całego wnętrza. Perfumy te najczęściej stosowane są do spryskiwania dywanów lub zasłon. Nie można zapomnieć również o odświeżaczach elektrycznych, które podłącza się bezpośrednio do gniazdka.

Jak widać więc, form odświeżaczy jest znacznie więcej niż najpopularniejszy aerozol. Ponadto, co jakiś czas pojawiają się nowe – nie tylko zapachy, ale i formy ich podania. Niektórzy zodświeżacz powietrza producentów celują w to, by ich odświeżacz powietrza nie tylko spełniał swoją funkcję, czyli tłumienie brzydkich zapachów i dostarczanie ładnych, ale również atrakcyjnie wyglądał. Nowoczesne odświeżacze stają się ozdobami pomieszczeń. Dotyczy to zwłaszcza świeczek w szklanych słoiczkach czy specjalnych, stylizowanych odświeżaczy, prezentujących się jak bibelot do postawienia na półce.

Tradycyjny odświeżacz powietrza kontra automatyczny

Zasadniczo odświeżacze powietrza można podzielić na dwie grupy, w których występuje szereg innych rodzajów. Są to odświeżacze automatyczne i tradycyjne. Pierwsze z nich, które napędzane są np. elektrycznością, posiadają ustawienia, które określają przepływ zapachu w danym czasie, jego długość i intensywność. Inne działają w oparciu o czujnik ruchu lub światła, wysyłając mgiełkę zapachu w powietrzu zawsze, kiedy ktoś obok przechodzi lub włączane jest światło. Tradycyjny odświeżacz powietrza wydziela zapach przez cały czas albo po ręcznym uruchomieniu, wówczas jest to jednorazowa, mała dawka. Decyzję podejmijmy w zależności od tego, jak często będziemy chcieli otaczać się zapachem i jak wielką wagę przykuwamy do jego obecności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *