Jakie wybierać ubrania dla psów?

ubranie dla psa

Kwestia ubrania psów jest zawsze sporna, ponieważ niewiele osób obecnie pamięta o potrzebach psów, ulegając modzie na dany pogląd oraz stanowisko. Z tego powodu dobrze jest pamiętać, że – zanim wybierzemy ubranie dla psa – powinniśmy się zastanowić, czy faktycznie jest mu ono potrzebne. Jeśli mamy psa długowłosego, z podszerstkiem, to raczej będzie to nasze widzimisię, niż potrzeba psa. W przypadku psów młodych czy starszych, mało aktywnych z powodu chorób, bez podszerstka, z włosem czy krótką sierścią – ubranie na chłodniejsze dni jesienne i zimowe może okazać się wręcz koniecznością.

Na początku dobrze jest mieć świadomość, że ubrania dla psów trzeba odpowiednio dobrać dla naszego czworonoga. Co to oznacza? Głównie to, ze jeśli jest to nasze pierwsze ubranie dla psa, to powinniśmy przede wszystkim zmierzyć mu je, zanim kupimy je np. przez internet bez możliwości zwrotu. Bardzo trudno jest wybrać ubranie dla psa rasowego, ponieważ nawet w obrębie wzorca osobniki mogą różnić się wymiarami i wyglądem, a co dopiero mówić o kundelku! Zmierzenie ubrania jest koniecznością, abyśmy wiedzieli, czy nie jest ono za długie, nie zajmuje zbyt wiele przestrzeni brzucha, co jest istotne zwłaszcza u samców, a także, czy nie ma niewygodnych dla psa gumek oraz unowocześnień, które w zasadzie bardzo powodują dyskomfort niż jakiś korzystnych efekt.

Kolejną kwestią jest wybór odpowiedniego modelu ubrania dla psów. Modeli tych jest tysiące, jednak jeśli inwestujemy w coś, co ma sprawdzić się głównie na deszczu i śniegu, a jednocześnie ma być produktem znanej marki, wytwarzanym na skalę masową, to pozostają nam derki. Derka charakteryzuje się tym, że obejmuje zwykle psa od szyi do nasady ogona, ale nie ma zabudowanej szyi czy łap, dzięki czemu pies nadal posiada pełnej komfort i swobodę ruchów. Takie rozwiązanie sprawdzi się u psów, które cierpią przede wszystkim z powodu opadów deszczu czy śniegu, a nie tyle z mrozu.

W przypadku psów przede wszystkim marznących trzeba wybierać ubrania dla psów, które albo są bardziej zabudowane, albo posiadają odpowiednie warstwy materiału. Doskonale sprawdzają się w takim przypadku ubrania, które posiadają warstwę spodnią z ciepłego polaru, a wierzchnią z materiału przeciwdeszczowego czy chroniącego przed wiatrem, jak ludzka kurtka – wiatrówka. W przypadku zabudowanych kombinezonów trzeba pamiętać, że nie każdy pies będzie chciał w nim chodzić. Kombinezon posiada zabudowane wszystkie cztery łapy, bądź tylko dwie przednie, zależnie od modelu. Dla wielu psów jest to niewygodne i krępuje ruchy – istnieją nawet psy, które po założeniu kombinezonu nie chciały zrobić ani kroku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *