Przeprowadzka

Przeprowadzka nie jest łatwa. To moment kiedy widzisz, że cześć rzeczy jest ci zupełnie niepotrzebna. Jest to czas na porządki. A jak zabrać się za rzeczy które chcesz ze sobą wziąć do nowego domu?

Drobiazgi, przedmioty codziennego użytku, odzież i wiele innych. Oto parę wskazówek jak dobrze zorganizować sobie przeprowadzkę.

Jeśli znasz już termin przeprowadzi i masz zamówiony odpowiedni transport to nie zwlekaj z pakowaniem się do ostatniego tygodnia. Pakowanie może zająć ci więcej czasu niż myślisz.

Jeśli w transporcie pomaga ci firma przewozowa to poproś o kosztorys – ile będzie cię kosztować odpowiedni rodzaj usług. Może warto zrezygnować pomocy wnoszenia, które jest zazwyczaj drogie i poprosić kogoś z przyjaciół czy rodziny aby pomogli w tym przypadku. Za transport z miejsca na miejsce będzie trzeba jednak zapłacić. Jeśli wybierzesz opcję z wnoszeniem to pamiętaj, że firma  nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia.

Zrób listę przewożonych rzeczy. Skontroluj rzeczy po dotarciu na miejsce. Oczywiście należy zgłaszać nawet małe straty czy poniesione szkody w czasie przewozu. Rozmieszczenie pudeł w ciężarówce jest ważne, bo muszą zmieścić się i meble i sprzęty i pudła z mniejszymi rzeczami. Opisz pudła i zabezpiecz je taśmą. Cenne rzeczy owiń w folię bąbelkową lub gazetami. Między kartony powkładaj jakieś szmaty czy koce- aby zniwelować obijanie się. Zwłaszcza jeśli chodzi  o talerze, szkło, ceramikę. Kartonów na przeprowadzkę, możesz szukać w marketach i sklepach.

Pakowanie rozpocznij od najmniejszych przedmiotów np. książki, bibeloty, dekoracja mieszkania. Nie trzeba opróżniać szuflad kuchennych zawierających sztućce czy drobne przedmioty- wystarczy wypełnić je zgniecionym papierem i owinąć folią spożywczą kilka razy by zawartość nie wysypała się. W przypadku mebli ochroń  rogi, nogi i  delikatne części mebli. Owiń je folią bąbelkową. Jeśli demontujesz meble  to koniecznie ponumeruj je w poszczególnych częściach by było ci łatwiej składać. Możesz napisać numery na folii, którą owiniesz poszczególne deski mebli. Kiedy masz obrazy to pakuj je po dwie sztuki – obrazkiem do środka, rozdzielając je warstwą gazet czy foli.

Jeżeli masz plan wprowadzenie się do nowego domu w ciągu jednego dnia to najpierw zabierz się za urządzanie kuchni i łóżka, czy kanapy do spania. Musisz przecież się wyspać i coś zjeść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *