Najpopularniejsze zabawki ostatnich lat

zabawki dla dzieci

Kupując prezent dla swojego dziecka, musimy zwracać uwagę nie tylko na jej aspekty naj bardziej istotne z punktu widzenia rodzica (bezpieczeństwo zabawki, jej cena oraz walory edukacyjne), ale także modę, która w świecie zabawek ma duże, choć często bagatelizowane znaczenie. Jakie zabawki cieszą się obecnie największą popularnością wśród dzieci?

Klocki Lego to zabawki, które od wielu lat wygrywają plepiscyty popularności. Wielu Polaków, którzy niedawno zostali rodzicami, doskonale pamięta Lego z czasów swojego dzieciństwa. Już wtedy klocki te zachwycały swoim zaawansowaniem i różnorodnością, rozpalając wyobraźnię najmłodszych do czerwności. Choć niektórym spośród dorosłych już fanów tej serii może być trudno w to uwierzyć, dziś oferta Lego jest o wiele bardziej zróżnicowana niż na początku lat 90. Obok tradycyjnych piratów, kosmonautów i policjantów, w ofercie Lego można znaleźć bardzo szeroki wachlarz klocków poświęconych znanym seriom filmowym i komiksowym (np. Star Wars, X-Men, Władca Pierścieni, Wojownicze Żółwie Ninja i wiele, wiele innych). Pod względem łączenia zabawy z edukacją doskonała jest seria Lego Technics, z której korzystają nawet naukowcy profesjonalnie zajmujący się robotyką i Sztuczną Inteligencją. Wśród klocków o charakterze edukacyjnym warto też wymienić najnowszą serię Lego Architecture. W ubiegłym roku najpopularniejszym produktem Lego była seria Lego City.

Najpopularniejsze zabawki wśród dziewczynek to Furby, czyli futrzasty robot przypominający skrzyżowanie chomika z sową, zdolny do bardzo wielu reakcji na bodźce charakterystycznych dla żywego stworzenia. Furby mówią własnym językiem, potrafią się śmiać, wzdychać, tańczyć. Wyrażają też stany emocjonalne: mogą być wesołe, smutne, a nawet złośliwe. Tak jak niegdyś Tamagotchi, tak samo Furby wymaga stałej opieki – trzeba się z nim bawić i go karmić, a kiedy zostawi się go samego, zapada w sen, głośno przy tym chrapiąc. Jest to zabawka interaktywna produkowana przez firmę Tiger Electronics, która współpracuje z aplikacjami pisanymi na iPady oraz iPhone’y.

O ile wadą Furby’ego jest jego wysoka cena (zwykle ok. 300zł), o tyle znacznie tańszą zabawką interaktywną jest My Little Pony, czyli mały mówiący kucyk z kolorowym ciałem, długą grzywą i ogonem. Samym zabawkom towarzyszy też bogata seria ubrań, artykułów biurowych i gadżetów utrzymana w stylistyce My Little Pony.

Oczywiście przegląd wyliczający najpopularniejsze zabawki nie może się obyć bez gier video. Tutaj bez wątpienia wygrywają konsole, na które produkuje się znacznie lepsze gry niż na komputery PC. Różnicę robią tu m. in. Gry kinect, czyli te, które angażują całe ciało gracza. Dzięki nim dziecko może się wcielić w rolę skoczka narciarskiego, snowboardzisty, kierowcy rajdowego lub tancerza. Jeżeli masz problem z odciągnięciem swojej pociechy od komputera, kinect może okazać się doskonałym rozwiązaniem tego problemu.

Świat zabawek ewoluuje w ekspresowym tempie i dlatego warto często sprawdzać, jakie nowinki pojawiły się ostatnio na rynku.

Ofertę zabawek można znaleźć na stronei hurtowni zabawek http://www.ultimar.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *