Rodzaje firan i zasłon

Istnieje kilka różnych sposobów szycia i zawierzania zasłon oraz firan. Warto zapoznać się z różnymi możliwościami i wybrać takie, które zadowoli nas najbardziej, zarówno pod względem estetycznym jak i praktycznym, ułatwiając pranie i zmianę dekoracji. Więcej na ten temat znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej – Firany Poznań

Dekoracje okienne, zarówno zasłony jak i firanki zazwyczaj mocujemy na tak zwanych żabkach. Tego typu aranżacje okienne mają swoje zalety. Przede wszystkim materiał przypięty przy pomocy żabek można w każdej chwili łatwo zdjąć oraz zwiesić z powrotem, co ułatwia przede wszystkim systematyczne czyszczenie i pranie. Niestety osiągnięcie efektu ładnego marszczenia materiału może wymagać niemałego wysiłku. Tradycyjny sposób wieszania na żabkach może także okazać się niepraktyczny, np. jeśli mamy małe dzieci, ponieważ ciężki materiał łatwo zerwać z żabek.

Innym pomysłem na aranżacje okienne są zasłony na tzw. przelotkach. Jest to rozwiązanie stosowane zazwyczaj raczej w przypadku zasłon niż firan. Zasłony wykonane w ten sposób mają specjalne otwory, które umożliwiają zawieszenie materiału bezpośrednio na karniszu, bez użycia żabek. Największą zaletą przelotek jest ich dekoracyjność przy możliwości swobodnego zasłaniania okna. Tego typu dekoracje okienne wykonane są tak, że zawsze układają się dobrze i ładnie się marszczą. Niestety mają także wadę – przy każdym zdejmowaniu wymagają zdjęcia rurki, na której są zawieszone. Jeśli planujemy częste pranie lub zmianę zasłon, powinniśmy wziąć to pod uwagę.

firany i zasłony

07

Jeśli chcemy osiągnąć efekt ładnego marszczenia firan i zasłon, możemy użyć specjalnych taśm marszczących. Tego typu taśmy, które przyszywa się bezpośrednio do materiału, z którego wykonane są dekoracje, znacznie ułatwiają ozdobne ułożenie aranżacji i pozwalają oszczędzić sporo czasu. Różne rodzaje taśm marszczących sprawiają, że możemy osiągnąć różne efekty. Bardzo dobrze sprawdzają się przy długich, szeroki firanach.

dekoracje okienne

W zależności od tego jak mają wyglądać nasze aranżacje okienne możemy wybrać różne rozwiązania. Decydując się na dekoracje okienne, warto wziąć pod uwagę nie tylko estetykę, ale także względy praktyczne. Wiele praktycznych rozwiązań może pomóc nam oszczędzić sporo pracy i pozwolić bez dużego wysiłku osiągnąć satysfakcjonujący efekt estetyczny. Różne sposoby wieszania zasłon i firan pozwalają na ciekawe efekty wizualne. Zamiast korzystać z tradycyjnych rozwiązań, możemy poeksperymentować z różnego rodzaju taśmami marszczącymi lub zasłonami i firanami na przelotkach. Ciekawe kompozycje form i kolorów pomogą nam upiększyć każde pomieszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *