Jak Szpiegować nie wydając na detektywa

W teraźniejszych czasach niestety jest więcej afer w tle z czołowymi politykami, sprawy dotyczą różnego rodzaju nadużyć które były wykryte, dzięki ukrytym kamerom oraz różnym podsłuchom co było głównym niepodważalnym dowodem w owych sprawach. Jeszcze wiele lat temu urządzenia do inwigilacji rodzaju ukryta kamera w odtwarzaczu muzyki mp3 czy także w długopisie mogliśmy oglądać w filmach z James-em bondem a urządzenia te były dla zwykłych ludzi czymś całkiem nie osiągalnym.

Właśnie prawie każdy z nas może nabyć urządzenia szpiegowskie gdyż ich ceny są rzeczywiście przystępne. Na przykład wielu sklepach można kupić zegarek z zamaskowaną kamerą , a ponadto mikrofonem można mieć już za ok. 200zł, gadżet taki ma rozmiary normalnego zegarka, Przede wszystkim odmierza czas jak zwyczajny zegarek a jako ekstra funkcje ma możliwość zapisywać obraz i audio w bardzo dużej rozdzielczości a ponad to jest wodoszczelny w razie nagrywania na przykład w deszczu.

A przy tym dość interesującym gadżetem jest kamera w długopisie która jednakowo jak zegarek, długopis ten poza tym że można nim pisać to przede wszystkim nagrywać audio i video a również gadżet ma możliwość służyć jako pendrive. Tak zatem właściwie każdy z nas ma możliwość sobie zakupić tego typu urządzenia jak miniaturowe kamery i na przykład dowiedzieć się czy nasz pracownik w pracy robi to co do niego należy czy godzinami siedzi rozmawia przez telefon zamiast pracować. całkiem interesującym gadżetem jest też podsłuch gsm który działa jak komórka a jest wielkości paczki zapałek a wyglądem zupełnie nie przypomina żadnego typu podsłuchów. Tak więc w telewizji słyszymy coraz częściej o tych wszystkich aferach nie dlatego że wcześniej ich nie było, ale dlatego że urządzenia szpiegowskie stają się coraz mniejsze a co najważniejsze coraz tańsze dzięki czemu używanie ich bardziej opłacalne i nie jest już domeną tylko detektywów.

Wymieniliśmy zaledwie kilka najpopularniejszych tego typu urządzeń, na rynku dostępnych jest znacznie więcej takich gadżetów, które także różnią się cenami, za urządzenie które zostało zminiaturyzowane do granic możliwości oczywiście będziemy musieli zapłacić znacznie więcej niż za wersje, która ma kilka centymetrów w przypadku podsłuchów. Czy warto kupować dużo droższe urządzenia? To zależy np w przypadku mini kamer jeżeli potrzebujesz podglądu własnego domu to podstawowa wersja będzie wystarczająca, jeżeli natomiast potrzebujesz podglądu do firmy gdzie liczy się możliwość obsługi wielu kamer a dodatkowo przy dużych zasięgach to podstawowa wersja nie będzie odpowiednia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *