Miej porządek w samochodzie

Twój samochód jest ciągle brudny, zagracony, a jak masz kogoś przewieść to zazwyczaj się wstydzisz i z góry przepraszasz za stan auta wewnątrz?

Może już czas poświecić chwilę na uporządkowanie swojego auta.

Na samym początku pozbądź się zbędnych przedmiotów. Część rzeczy na pewno będzie można wyrzucić np. puste butelki, opakowania, paragony, śmieci. Potrzebne rzeczy włóż do boków drzwi np. szmatki, gąbkę, by mieć je pod reków, a resztę do bagażnika np. trójkątni odblaskowe, kamizelkę, gaśnicę, torby na zakupy.

Kiedy się z tym uporasz weź odkurzacz. Możesz skorzystać z tego na stacjach benzynowych. Wybierz odpowiednią końcówkę by dotrzeć do zakamarków. Wyciąg dywaniki samochodowe, odkurz je także oraz umyj. Te trzeba by czyścić częściej gdyż szybko się brudzą piachem, kurzem, błotem. Jeśli chcesz odświeżyć tapicerkę to skorzystaj z odkurzacza parowego. Gdy przewozisz samochodem psa to na pewno jego sierść jest wszędzie. Pozostałości jakich odkurzacz nie zdoła pochłonąć, usuń rolką do odzieży do usuwania sierści.

Następnie zabierz się za mycie samochodu z zewnątrz – rób to – optymalnie raz na miesiąc. Łatwo to zrobić wężem pod ciśnieniem. Ułatwi to usuwanie brudu. Możesz użyć do tego detergentu. Umyj też szyby i lusterka. Zmyj dobrze by nie było smug. Te mogą utrudniać ci jazdę po ciemku. Zadbaj też o stan swoich wycieraczek. Zużyte wycieraczki znacznie utrudniają jazdę. Od czasu do czasu uzupełnij płyn do spryskiwaczy. Po umyciu samochodu, go jeszcze wypolerować. Uważaj na szyby- jeśli środek do polerowania znajdzie się na przedniej szybie to trudno go potem usunąć.

Do higieny samochodu zaliczamy także czystą klimatyzację. Ta powinna być odgrzybiana raz do roku. Pamiętaj o tym, gdyż może przyczynić się do pogorszenia twojego zdrowia. Aby umilić sobie jazdę zaopatrz się w odświeżacz powietrza do samochodu. Zapachowe choinki są już niemodne, a do tego nie pachną wcale ładnie. Wybierz jakiś odświeżacz w olejku np. Ambi pur.

Co warto mieć w samochodzie ?

– szmatkę do przecierania szyb,

– coś do pisana, notes,

– chusteczki higieniczne,

– zimą – przedmioty potrzebne do odśnieżania samochodu,

Co trzeba mieć w bagażniku ?

– apteczkę,

–trójkąt odblaskowy,

– gaśnica,

– kamizelkę odblaskową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *