Poszetki męskie – co warto o nich wiedzieć?

elegancki mężczyzna poszetki

Jednym z elementów eleganckiej odzieży dla panów są poszetki męskie. Stanowią synonim klasy oraz dobrego smaku. Aż trudno w to uwierzyć, że niegdyś pełniły jedynie funkcje czysto higieniczną. Niegdyś panowie używali jej do czyszczenia przybrudzonej marynarki, niejednokrotnie nawet butów! Częstokroć służyła również jako chusteczka do rąk.

Na szczęście wiele zmieniło się w kategorii mody męskiej, o czym najlepiej świadczy zastosowanie współczesnej poszetki męskiej. Dziś ta mała i niepozornie wyglądająca chusteczka, inaczej nazywana również brustaszą, stanowi jeden z najbardziej stylowych i efektownych dodatków do męskiej kreacji. Powszechnie uważa się, że jej obecność w kieszeni marynarki jest najwyższą formą elegancji, na jaką mogą pozwolić sobie zarówno młodzi, jak i nieco starsi znawcy gustownego męskiego ubioru.

Poszetki męskie – dodatek dla eleganckiego mężczyzny

elegancki mężczyzna poszetkiAby jednak używanie poszetki męskiej nie graniczyło z kiczem, konieczna jest wiedza na temat je składania. Bo choć nie ma jednej określonej zasady dotyczącej jej noszenia, to jednak warto dołożyć wszelkich starań, aby uzyskany efekt końcowy był co najmniej interesujący. W tym miejscu warto podkreślić, że brustasza jest nie tylko jednym z najbardziej modnych dodatków w kategorii mody męskiej, ale również tym elementem, który pozwala użytkownikowi na rozmaite jej wykorzystanie. Poszetki męskie dają naprawdę szerokie pole do popisu.

Oprócz składania, ważny jest również sposób jej noszenia. Dlatego decydując się na jej założenie musimy pamiętać, aby komponowała się z marynarką, krawatem i koszulą, ale bez zbędnego dopasowywania. Poszetka męska wzorem i kolorem dostosowana do marynarki, koszuli czy krawata nie będzie stanowiła synonimu bezguścia, ale nudy, na co niejeden współczesny przedstawiciel płci męskiej nie może sobie pozwolić. Kolejna ważna zasada mówi o tym, aby białej koszuli nigdy nie zestawiać z brustaszą w kolorze ecru. Decydując się na takie rozwiązanie, nasza stylizacja zyska wrażenie brudnej i mało efektownej. Do oficjalnego garnituru, fraka czy smokingu, najlepiej komponują się białe poszetki męskie. W pozostałych przypadkach możemy pozwolić sobie na szczyptę kreatywności oraz swobody.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Co jeszcze warto wiedzieć na temat tej eleganckiej „chustki”? Standardowy rozmiar poszetki męskiej to 40×40 cm – świetnie się składa, dobrze nosi i fajnie wygląda. Decydując się na inny wymiar, musimy zwrócić uwagę, aby za bardzo nie wypychała się z kieszonki, gdyż wygląda to mało efektownie. Decydując się na ręcznie robioną brustaszę, zyskamy wizerunek eleganckiego, dbającego o szczegóły mężczyznę. Może zatem warto byłoby spróbować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *