Czy warto kupować buty hurtowo?

buty hurt

Jak działają polskie hurtownie obuwia? Czy warto w nich kupować? Czy umożliwiają zakupy także klientom detalicznym? A jak wygląda sprawa z jakością sprzedawanego tam obuwia? Takie pytania niejednokrotnie zadają sobie osoby, które trafiają na reklamy typu buty hurt, tanie obuwie w hurtowniach i tym podobne hasła. Przyciągają one wzrok, budzą instynkt łowcy okazji i promocji, ale jednocześnie włączają krytyczne myślenie: jak coś tak taniego, może być dobre? Wyjaśniamy więc, dlaczego hurtownie mogą sobie pozwolić na niskie ceny i podpowiadamy, kto może w nich kupować.

Tanio, taniej, najtaniej

buty hurtSzczególnie widoczne jest to w przypadku hurtowni internetowych, bo ich ceny też najłatwiej skontrolować. Co można powiedzieć o takim miejscu? Przede wszystkim, w porównaniu z tradycyjnymi sklepami, hurtownia internetowa nie musi ponosić aż takich kosztów wynajmowania lokalu jak sklepy detaliczne. Jej siedziba jest tam, gdzie jest najtaniej i często są to obrzeża miast, dzielnice przemysłowe albo wręcz niewielkie miejscowości. Do tego dochodzą bezpośrednie kontakty z producentami obuwia i ogromne zamówienia, pozwalające wynegocjować niezwykle duże rabaty. To wszystko przekłada się na tak atrakcyjne ceny. Wiele firm oferujących buty hurt sprzedaje od razu część swojego towaru również klientom detalicznym. Nie jest to taka sama cena, jaką otrzymują przedsiębiorcy, jednak nadal jest ona tak niska, że zachęca do składania zamówień. Czasem warunkiem takiego zamówienia jest odpowiednia kwota, poniżej której zakupy nie są realizowane. Jednak i na to znaleziono sposób: wiele osób zamawia buty z hurtowni grupowo, umawiając się po kilka – kilkanaście osób. Każdy wybiera sobie parę lub kilka interesujących go par, w taki sposób powstaje duże zamówienie, a wysyłka na adres zainteresowanych jest wtedy często darmowa. To dla niektórych osób stały sposób na kupowanie butów. Atrakcyjne, niespotykane nigdzie indziej na ryku ceny sprawiają, że aż chce się wracać po kolejne zakupy.

Co z jakością?

Czy tak tanie buty mogą być dobre? I na to pytania odpowiedź jest twierdząca, bo jak wspomnieliśmy wcześniej, niska cena wynika ze znacznego skrócenia łańcucha dostaw i zmniejszenia kosztów magazynowania. Pozwala to na sprzedaż butów w cenie niewiele większej od tej, za jaką zostały wyprodukowane. A ta, jak wiemy, nie ma zbyt wiele wspólnego z cenami w stacjonarnych sklepach detalicznych, które w wielu przypadkach sprzedają dokładnie to samo. Niektórzy jednak wybierają je tylko dlatego, że nie mają do hurtowni i takiego sposobu składania zamówień zaufania. Zupełnie niepotrzebnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *