Co zrobić, gdy uszkodzimy klawiaturę od laptopa?

klawiatura do laptopa HP

Przypadkowe zalanie lub upadek laptopa z niewielkiej wysokości to z najczęstsza przyczyna uszkodzenia komputerowej klawiatury. Oczywiście klawiatura może odmówić nam posłuszeństwa również z innych powodów. Takim powodem może być chociażby jej długotrwała i intensywna eksploatacji, w wyniku której część przycisków uległa uszkodzeniu, co prowadzi do ich zacinania, blokowania lub wyskakiwania z obudowy. W takiej sytuacji wymiana starej klawiatury na nową staje się koniecznością. Alternatywnym rozwiązaniem jest podpięcie do laptopa dodatkowej, zewnętrznej klawiatury. W praktyce takie rozwiązanie uznać musimy jedynak za wyjątkowo niewygodne, a przez to za tymczasowe. Ostatecznie laptop to sprzęt, który ma gwarantować nam pełną mobilność. Trudno zatem wyobrazić sobie konieczność noszenia wraz z nim dodatkowej, zewnętrznej klawiatury.

Jeśli klawiatura w naszym laptopie uległa uszkodzeniu, najprostszym rozwiązaniem jest zakup nowej klawiatury i jej samodzielny montaż w komputerze. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy model klawiatury będzie pasował do każdego modelu laptopa. Co więcej, musimy wiedzieć, że klawiatura do laptopa HP, Acer, Dell czy Asus, nie będzie pasowała do wszystkich modeli komputerów danej marki. Dlatego zanim zamówimy określony model klawiatury sprawdźmy, czy będzie ona pasowała do używanego przez nas modelu laptopa. Na szczęście sklepy i hurtownie zajmujące się sprzedażą klawiatur do laptopów HP, Acer, Dell i wielu innych, przy każdym produkcie umieszczają opis z jego dokładną specyfikacją techniczną. Owa specyfikacja obejmuje również informację o kompatybilności danego modelu klawiatury z określonym modelem laptopa.

klawiatura do laptopa HP

Montaż zakupionej w sklepie nowej klawiatury do laptopa HP możemy przeprowadzić samodzielnie lub z takim produktem zgłosić się do pierwszego lepszego serwisu sprzętu komputerowego. Jeśli komputer jest na gwarancji, wystarczy zgłosić się do serwisu i oni dokonają wymiany klawiatury. W takiej sytuacji nie musimy jej nawet zamawiać. Serwis zajmie się wszystkim osobiście, ewentualnie obarczając nas kosztami naprawy, jeśli uszkodzenie powstało z winy użytkownika. Jeśli komputer nie jest już na gwarancji, a kupiona przez nas klawiatura do laptopa HP czeka na montaż, zawsze możemy zrobić to własnoręcznie. Wymiana klawiatury to prosta czynność niewymagająca od nas żadnych specyficznych umiejętności. Należy tylko sprawdzić, jak wyjąć starą klawiaturę bez uszkodzenia obudowy komputera, odłączyć ją od laptopa i w jej miejsce wstawić nową klawiaturę. Instrukcji montażu/demontażu klawiatury warto poszukać w sieci, na przykład na stronie producenta tego typu sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *