Pomoc dla nowoczesnych firm

komputer

Nowoczesne firmy muszą szukać rozwiązań, które pomagają im stać się konkurencyjne na rynku. W rzeczywistości wiąże się to z podejmowaniem ogromnej ilości decyzji, które wpływają na funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Pomóc swojej firmie można na wiele sposobów. Jednym z nich jest wydzielanie określonych procesów na zewnątrz firmy. Jest to tzw. outsourcing , a jego nazwa pochodzi od angielskich słów „outside” (zewnętrzny) oraz „resourse” (zasoby). Działalność firm zewnętrznych dotyczy wielu działów, dużym zapotrzebowaniem cieszy się zwłaszcza outsourcing IT. We Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i innych większych miastach popyt na firmy świadczące usługi zewnętrzne jest bardzo duży ze względu na ilość prowadzonych tam biznesów. Przykład firmy, zajmującej się outsourcingiem IT zobaczysz, klikając w link: http://www.securitypartners.pl/outsourcing-informatyczny.  Rola takich firm systematycznie wzrasta, a korzystanie z tego typu usług staje się coraz bardziej powszechną praktyką.

komputer, apple

Celem outsourcingu jest zwiększenie efektywności prowadzonej działalności. Firma zostaje odciążona od pewnych zadań i może skupić się na swojej kluczowej aktywności, która decyduje o jej trwaniu na rynku. Outsourcing może dotyczyć wielu dziedzin, np. księgowości, PR-u, czy informatyki, którą zajmuje się wspomniany wyżej outsourcing IT. We Wrocławiu zlokalizowanych jest klika firm specjalizujących się właśnie w branży komputerowej. Wynajęcie firmy zewnętrznej, która dysponuje własnymi informatykami i programistami odsuwa konieczność tworzenia własnego działu IT podlegającemu przedsiębiorstwu.

Oznacza to dużą oszczędność, ponieważ każdy dział w firmie generuje koszty. Łatwo zatem policzyć, że przedsiębiorca nie będzie musiał płacić dodatkowym pracownikom, odpadnie problem ich zabezpieczenia emerytalnego, chorobowego i socjalnego, urlopy, nie będzie też problemu z samym utrzymaniem stanowisk pracy, opłat za dodatkowy lokal i media itd.

Odpada również konieczność szukania nowych, kompetentnych pracowników, o których nie jest tak łatwo, jak również ciągłe szkolenie, aby kadra mogła być na bieżąco z postępem technicznym i nowinkami. Dzięki firmie outsourcingowej przedsiębiorca ma pewność, że zadania zostaną na pewno wykonane- w przypadku własnych podwładnych musi się on liczyć z wypadkami losowymi, jak choroby personelu, czy niespodziewane zwolnienia. Jednym słowem, szef nie jest w żaden sposób uzależniony od pracowników, ani przez nich ograniczony. Firma opiekująca się np. księgowością, czy systemami informatycznymi w firmie dysponuje odpowiednią wiedzą i doświadczeniem w danej dziedzinie, dlatego szef może być pewien, że wszystkie zadania będą wykonane najlepiej, jak to jest możliwe.
………………………………

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *