Algi dla oczyszczenia organizmu

Chlorella

Brak siły, energii i ochoty do robienia czegokolwiek – to uczucie, które z pewnością każdego dnia towarzyszy niejednej osobie. Uczucie ociężałości oraz gorszego samopoczucia może być uwarunkowane wieloma aspektami. Jednym ze sposobów na przywrócenie dawnego wigoru może być detoks organizmu, polegający na jego oczyszczeniu z zalegających toksyn. To czynność niezwykle ważna, zarówno dla zdrowia, jak i urody. Zanieczyszczone środowisko, nieodpowiednia dieta oraz chroniczny stres nie wywierają pozytywnych efektów. Sprzyjają nagromadzaniu się toksyn, odpowiedzialnych za kiepską formę.

Regularnie przeprowadzona kuracja oczyszczająca wywiera korzystny efekt na utrzymanie odpowiedniej wagi. Wpływa pozytywnie na lepszą kondycję skóry i paznokci, co niewątpliwie wywiera dobroczynny efekt na ogólną kondycję organizmu. Pomocna zatem w tym zakresie może być odpowiednia suplementacja, która pomoże zyskać dobry humor oraz świetne samopoczucie – każdego dnia!

Rodzi się jednak pytanie, w jaki sposób poradzić sobie z zalegającymi toksynami? Jednym z działań jest odpowiednia dieta. Codziennie przygotowywane posiłki muszą zawierać minimalną ilość tłuszczy i konserwantów, które jak wiadomo wywierają niekorzystny efekt na działalność wątroby, która odpowiada za procesy metaboliczne organizmu. Naturalne suplementy diety wspomagają jej funkcjonowanie, a także ułatwiają oczyszczenie z zalegających szkodliwych substancji. A zatem, bardzo pomocne będą preparaty na bazie alg, które obfitują w niezliczoną ilość cennych dla zdrowia substancji – witamin, składników mineralnych, białka i przeciwutleniaczy. To dzięki nim organizm jest odpowiednio odżywiony w antyoksydanty, witaminy z grupy B, związki mineralne czy błonnik. Jednak za najbardziej pożądany uważa się jod, który wykazuje się właściwościami odtruwającymi organizm i przyspieszającymi procesy metaboliczne.

W ogólnej sprzedaży znajdziemy wiele preparatów bazujących na algach. Jednym z nich jest Solgar Chlorella – bogate źródło cennych dla zdrowia składników odżywczych. W jego składzie znajdziemy kwasy nukleinowe, aminokwasy, chlorofil, enzymy, mineralny i witaminy. Z uwagi na innowacyjny proces produkcji, Chlorella charakteryzuje się niemal dwukrotną umiejętnością przyswajania alg.

Solgar Chlorella, ze względu na swoje cudowne właściwości, często nazywana jest super algą, ponieważ wywiera dobroczynny wpływ na cały organizm. W szczególności polecana osobom na diecie wegańskiej, wegetariańskiej i koszernej, z uwagi na zawartość wielu składników. Należy jednak pamiętać, że choć suplementacja algami wywiera korzystny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, nie mniej jednak nie zastąpi pełnowartościowego posiłku. Dlatego też ich przyjmowanie jest zalecane jako uzupełnienie codziennego menu.

Więcej informacji tutaj: http://www.i-apteka.pl/product-pol-51669-SOLGAR-Chlorella-x-100-kapsulek.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *