Montaż paneli podłogowych

Budowanie własnego domu to bardzo długi proces. Musimy wynajmować wiele firm, które zajmują się różnego typu usługami. W momencie oddania mieszkania w stanie surowym zamkniętym, należy zastanowić się jak urządzimy naszą podłogę. A konkretniej co na nią damy. Świetnym rozwiązaniem jest montaż paneli podłogowych, które idealnie wkomponują się do każdego innego rodzaju mebli. Wszystko fajnie, tylko najpierw trzeba te panele zakupić, a potem zamontować. Pytanie, którą firmę wynajmiemy? A po co wynajmować, jak samemu jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym problemem? Jak? Wystarczy przeczytać ten artykuł…

Zakup produktu

Jak to zawsze bywa, pierwszą czynnością jaką robimy, to zakup paneli. By zrobić zakupy, nie musimy już nawet wychodzić z domu. W Internecie co raz to większą popularność zdobywają sklepy online. Które często posiadają dużo niższe ceny niż hurtownie. Dużym wyzwaniem okazuje się odpowiedni wybór. Problem tkwi w tym, że ilość kolekcji jakie producenci wypuszczają na rynek, rośnie w zatrważającym tempie. Najodpowiedniejszymi panelami dla domowego użytku, są panele classen. Idealnie do naszych podłóg nadadzą się drzwi wejściowe, tej samej firmy.

Montaż paneli podłogowych

Przed montażem, zakupione panele powinny ok. 2 dni poleżeć w pokojowej temperaturze, nie możemy zapominać, ze to drzewo, które jest bardzo wrażliwe na wilgoć. Najpierw należy oczyścić dokładnie naszą podłogę. Teraz możemy kłaść folię paroizolacyjną, która będzie chroniła nasze panele przed nadmierną wilgocią. W następnym kroku, nakładamy warstwę pianki wyciszające odgłos kroków. Kładziemy ją tak samo jak panele, które za chwilę opiszę. Panele podłogowe, należy układać prostopadle do padania promieni słonecznych. W przypadku większej ilości okien, rozpatrujemy to które znajduje się naprzeciwko drzwi. Taki prostu zabieg pozwoli ukryć miejsce łączenia paneli. Zachowaj ok. 15-20 mm odstępu od ścian. Układamy pierwszy rząd, ostatni element powinien mieć długość minimum 50 cm. Łącząc panele usłyszymy charakterystyczny dźwięk „kliku”. Kolejny rząd zaczynam od ostatniego elementu poprzedzającego wcześniejszy rząd. Uzyskany efekt da wrażenie mijania się paneli. Czynność powtarzamy już do końca. Wspaniałym rozwiązaniem wykończeniowym są listy przypodłogowe, które ukryją końce naszych paneli. Nasze panele już na następny dzień gotowe są do użytku.

Mam nadzieję, ze takim o to krótki opisem, wyjaśniłem na czym polega prostota w układaniu paneli podłogowych bezklejowych. Każdy z nas z tą czynnością z pewnością powinien sobie poradzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.