Żyrandole kryształowe – zmiana podejścia do produktu

żyrandole kryształoweŻyrandole kryształowe do niedawna posiadały w odczuciach społecznych jednoznaczne konotacje oraz wywoływały konkretne odczucia. Przedmioty te kojarzone były przede wszystkim z czasami dawnej arystokracji oraz wyższymi sferami stanowiąc jednoznaczną oznakę snobizmu oraz majętności (nie zawsze osiągniętej w sposób zgodny z prawem). Te oskarżenia oraz interpretacje, chociaż mylne przez długie lata sprawiały, że żyrandole kryształowe były zarezerwowane jedynie dla nielicznych grup społecznych. Na ten fakt przekładała się oczywiście cena jednak w skutek negatywnych zapatrywań klienteli rynek nie szukał nowych rynków zbytu dla tego rodzaju artykułów.

Wszystko zmieniło się stosunkowo niedawno wraz z rozwojem gospodarczym oraz wzrostem przeciętnej majętności człowieka. Żyrandole kryształowe przestały być snobistycznym produktem elitarnym, a stały się ogólnie dostępne. Na ten obrót sytuacji miała wpływ zarówno popularyzacja nowych technik produkcyjnych pozwalających tworzyć produkty o zbliżonej jakości w szerokich seriach oraz zmiana tendencji ludzkiej.

Kryształowy żyrandol sensu stricte dalej pozostaje poza sferą możliwości zakupowych przeciętnego klienta z uwagi na wysoką cenę. Jednak imitacje kryształu oraz sztuczne zamienniki wykorzystywane w nowoczesnych procesach produkcyjnych pozwalają na sprostanie wymaganiom klientów z najróżniejszych środowisk. Mimo że takie „żyrandole kryształowe” nie spełniają wymogów tego pojęcia, to współcześnie jest ono powszechnie przyjęte i używane. Powrót do tego rodzaju rozwiązań dekoratorskich sprawił między innymi swobodny przepływ myśli za pośrednictwem sieci internetowej. Mimo że fakt ten wydaje się trywialny niezaprzeczalnym jest, że przeciętny współczesny człowiek jest bardziej obyty światowo – jeśli chodzi o ogólne trendy niż dawniej i to bez konieczności opuszczania własnej przestrzeni życiowej. Dzięki temu nastąpiło swoiste przewartościowanie tego artykuły.

Obecnie żyrandol kryształowy sensu stricte oraz jego podobizny nie jest oznaką snobizmu ani wybujałego ego, ale bardziej dobrego smaku, obycia w świecie, wrażliwości na walory estetyczne oraz majętności. Z roku na rok coraz więcej klientów zwraca swoją uwagę ku tego rodzaju produktom, które zaczynają stanowić swoisty standard aranżacyjny współczesnych mieszkań oraz nie schodzą z czołówek magazynów dekoratorskich. Żyrandole kryształowe są obecnie znacznie tańsze i bardziej dostępne ponad to rozwój technologiczny pozwolił na wprowadzenie wielu modyfikacji dostosowanych do preferencji klienta. Jednak koszt prawdziwego kryształu dalej jest spory, mimo wszystko wielu klientów zakupuje tego rodzaju produkty, które następnie stają się swoistym centralnym punktem domu lub mieszkania przynosząc radość i chlubę właścicielowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *