Najlepsze siekiery rozłupujące

siekiera Fiskars

Siekiera jest narzędziem, które towarzyszy ludziom od dawien dawna. Najbardziej kojarzy nam się z drwalem lub leśnikiem, ale tak naprawdę jest to produkt niezbędny także w bardzo wielu gospodarstwach domowych, w których opala się kominek drewnem. Nie dziwne zatem, że skoro istnieje ciągle duży popyt na siekiery rozłupujące, to jest również i podaż.

Duży wybór

Na rynku możemy dostać wiele tego typu narzędzi. Niektórzy producenci wręcz ciągle udoskonalają swoje produkty, aby jak najlepiej mogły one spełniać rosnące wymagania i oczekiwania ich użytkowników. A także, aby usprawniać i ułatwiać ich pracę.

Jednym z wiodących producentów siekier jest Fiskars. Ten fiński gigant jest także wytwórcą bardzo wielu narzędzi ogrodniczych, kuchennych i domowych, ale w Polsce jest to marka najbardziej znana z noży i siekier właśnie.

Siekiera Fiskars występuje w kilku rozmiarach, z przeznaczeniem do rozłupywania małych, średnich oraz dużych pni, a więc w zależności od potrzeb i ewentualnych zastosowań. Wszystkie łączy je jednak niezwykła funkcjonalność, długowieczność, wysoka estetyka i jakość wykonania oraz wykorzystanie do ich produkcji nowoczesnych materiałów.

Sercem jest ostrze

Najważniejsza jej część, a więc ostrze, jest bardzo precyzyjnie szlifowane, kute matrycowo i dwukrotnie hartowane. Zapewnia mu to niezwykłą wytrzymałość i w związku tym także żywotność. Z dbałością wykonano również jego krawędzie: specjalnie je zaokrąglono, dzięki czemu wyciąganie siekiery z rozłupywanego pnia jest bajecznie proste. A przy okazji jest ono mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Dla zwiększenia trwałości ostrza pokryto je także powłoką antykorozyjną PTFE, które dodatkowo zmniejsza aż o 25% tarcie.

Nie bez znaczenia jest także sposób wykonania trzonka. Tworzywem, jakie wykorzystano do jego produkcji, jest materiał zwany FiberComp, czyli innymi słowy kompozyt włókna szklanego. Daje on gwarancję niezwykłej wytrzymałości, ale jednocześnie również lekkości siekiery.

Trzonek, co istotne, odlano wokół ostrza, dzięki czemu nawet przy wykonywaniu bardzo energicznych i mocnych ruchów pozostaje on niewzruszony na swoim miejscu.

Ergonomiczny uchwyt został ponadto wyprodukowany z miękkiego i antywstrząsowego tworzywa, jakim jest Softgrip, który sprawia, że siekiera Fiskars bardzo dobrze trzyma się w ręce. Nie ma więc obaw o to, że będzie się po dłoni ślizgać czy wręcz wyślizgiwać z niej.

Warto również dodać, że siekiera rozłupująca fińskiego producenta została przystosowana do pracy w najcięższych warunkach i jest odporna nawet na niekorzystne stany pogodowe: mróz, deszcze czy wysokie temperatury.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *