Unowocześniamy motor

tłumik motocyklowy

Motocykl to spory wydatek sam w sobie, a na dodatek jeszcze w wielu przypadkach to równie pojemna skarbonka jak samochód osobowy. Oczywiście czego się nie robi dla pasji. Większość jeżdżących na motorach to właśnie tacy pasjonaci, którzy wiele by dali, żeby unowocześnić swój pojazd do granic możliwości. Zdecydowanie poza oczywistym wyposażeniem dla człowieka kierującego motorem, takim jak kask, kurtka, ochraniacze etc, należy również zadbać o jakość i sprawność techniczną samej maszyny. Ta jest równie ważna w wielu sytuacjach i równie często ratuje nam zdrowie i życie na drodze, co posiadanie odpowiednich zabezpieczeń. Wielu motocyklistów również unowocześnia swoje motory poprzez zwiększanie ich mocy, oraz głośności. Do tego celu najlepiej nadają się oczywiście tłumiki motocyklowe. Generalnie zadanie takiego tłumika jest dokładnie takie samo, jak w przypadku aut osobowych, a także podobnie jak w ich przypadku, możemy unowocześnić wydech naszego pojazdu w dość podobny sposób.

Wymiana tłumika w motocyklu to również wydatek, którego można się spodziewać. Podobnie jak w samochodach, ten również ma tendencję do rdzewienia, choć jest mniejszy, oraz łatwiej dostępny. To z kolei sprawia w połączeniu z faktem, że nie jeździ się motorem zimą, że tłumiki motocyklowe podlegają wolniejszemu zużyciu. Podobnie jak w przypadku samochodów możemy taki tłumik wyposażyć w strumienicę, oraz wiele innych dodatków, które nie tylko dodadzą nam mocy, ale zmienią nieco głośność i dźwięk motocykla na drodze. Oczywiście niektórzy przesadzają, jednak odpowiednie i gustowne podrasowanie tego elementu działa na korzyść, a więcej mocy zwłaszcza w przypadku słabszych silników bywa na drodze niezwykle przydatna. Trzeba też wiedzieć, że w przypadku samochodu różnicy rzędu 1-2 koni mechanicznych nie odczujemy zbytnio, ale w momencie prowadzenia motocyklu często taka zmiana jest odczuwalna dosłownie pod nami. Tłumiki motocyklowe to czasami nieco większy wydatek, aniżeli ich odpowiedniki do samochodów, ale są warte swojej ceny.

Zdecydowanie odpowiedni poziom bezpieczeństwa na motorze zapewni nam jego dobre przygotowanie do drogi, zadbanie o najmniejsze szczegóły, oraz oczywiście przygotowanie samego siebie, zarówno w kwestii naszych umiejętności, jak wyposażenia, które jest niezbędne w trakcie podróżowania motocyklem. Solidne tłumiki motocyklowe pomogą dobrze przygotować motor, a my sami pamiętajmy oczywiście o zakupie dobrej jakości kasku, oraz wykonanej z najwyższej klasy materiałów kurtki na motor. Ta z kolei ochroni nas nie tylko przed wiatrem, ale również będzie zbawienna w przypadku zderzenia z podłożem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *